New Generation Community'de ilk buluşma gerçekleşti!

İş dünyasının liderlerini, blockchain dünyasıyla buluşturmayı hedefleyen New Generation Community'nin ilk buluşması gerçekleşti. Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi İsmail Hakkı Polat ve Hogarth Worldwide’in İstanbul ofisinde dijital ekip ve işlerden sorumlu Ozan Öke, blockchain odağındaki sunumlarını gerçekleştirdiler.

İş dünyasının liderlerini, blockchain dünyasıyla buluşturmayı hedefleyen New Generation Communityilk buluşmasını bugün Radisson Blu Hotel'de gerçekleştirdi.

Pazarlamasyon Kurucu ve CEO'su Necip Murat'ın ev sahipliğinde, topluluk ve The Hammers Awards jüri üyeleri, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi İsmail Hakkı Polat'ın, "Blockchain'in bugünü ve geleceği" ve Hogarth Worldwide Istanbul ofisinde dijital ekip ve işlerden sorumlu Ozan Öke'nin, "NFT'ler yarının dünyası için ne ifade ediyor?" başlıklı sunumlarını dinledi.

new-gen-community

New Generation Community buluşmasının katılımcıları arasında, Tazefikir CEO'su Çağlar Gözüaçık, Pazarlama Danışmanı Aysun Karabıyık, BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. CMO'su Ceyda Ünal, Logo Group CMO'su Begüm Arş Türk, Teknosa Dijital Ticaret ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Emre Kurtoğlu, Kuantum Araştırma Kurucusu Volkan Kılıç, Akinon'un CMO'su Serra Yılmaz, Hopi Ürün Yönetimi, Pazarlama ve CRM'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gül Sağır Aydın, Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, Bosch Termoteknik CMO'su Ali Aktaş,  Duracell Pazarlama Direktörü Canan Berkem Uzun, Hopi Pazarlama Direktörü Yiğit Kalafatoğlu,  OMD Türkiye CEO'su Nüzhet Algüneş, Watsons Türkiye Ticaret ve Pazarlama Direktörü Cem Demiröz gibi pazarlama ve iş dünyasının lider isimleri yer aldı.

İsmail Hakkı Polat: "Kalıpları yıkmak için hazır olmalıyız"

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi İsmail Hakkı Polat, konuşmasında blockchain'in ne olduğuna ve nasıl anlaşılması gerektiğine değinerek "Dijital dönüşüm bir devrim. Mevcut sistemi yıkıp yenisini inşa etmemiz gerek. Yapmamız gereken şey, şu ana kadar bildiklerimizi bir kenara bırakıp yeni şeyler öğrenmek ve kalıpları yıkmak için hazır olmak." ifadelerine yer verdi. Polat, konuşmasında Web3 çağında topluluk kavramının önemini öne çıkararak "İnternetin Web2 çağında şirketler için önemli olan şey, neyin ne kadar beğeni aldığı ve paylaşıldığı, yani etkileşimdi. Web3 çağında ise önemli olan artık etkileşim değil topluluk. Kurumların öncelikle topluluklar için ortaya bir değer koymaları lazım." dedi.

Ozan Öke: "İşte, bu 'tam sahiplik' hissi NFT'leri değerli kılan şey"

Hogarth Worldwide Istanbul ofisinde dijital ekip ve işlerden sorumlu Ozan Öke, NFT'lerin mülkiyet hakkını öne çıkararak "NFT'ler merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğundan herhangi bir diğer kişi onu yok edemiyor ve üzerinde değişim yapamıyor; bu nedenle NFT'lerin mülkiyeti yalnızca sahibinde kalıyor. İşte, bu 'tam sahiplik' hissi NFT'leri değerli kılan şey." ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında NFT'lerin kullanım alanına değinen Öke, "NFT'ler için en önemli şeyler, benzersiz olması ve bir yaratıcısının olması. NFT'lerin kullanım alanı sadece sanat eseri değil, hatta günümüzde daha çok yatırım amaçlı kullanılıyor." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir