Netflix, Türkiye paket fiyatlarına zam yaptı

Popüler dizi ve film platformu Netflix, paket fiyatlarına yaklaşık yüzde 40 ila 42 oranında bir zam yaptı.

Popüler dizi ve film platformu Netflix'in geçtiğimiz ay dünya genelinde üyelik paket ücretlerinde fiyat artışına gitmesinden nasibini Türkiye de aldı.

Güne, Netflix'in Türkiye fiyatlarını yaklaşık yüzde 40 ila 42 oranında artırmasıyla başlamak Türkiye'deki kullanıcılar için hiç iç açıcı olmadı. Sabah saatlerinde Netflix'in internet sitesine bakan kullanıcılar abonelik ücretlerine zam geldiği fark etti. Üyeliği devam eden kullanıcılar bu ayki fatura kesim tarihinin ardından yeni fiyatlandırma ile karşılaşacaklar; platforma yeni katılacaklar ise şu andan itibaren zamlı fiyatla üye olabilecekler.  

Yapılan fiyat değişikliğinin ardından Netflix Türkiye resmi bir açıklamada bulundu; "Günümüzde keyifli vakit geçirmek için her zamankinden daha fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle üyelerimize sunduğumuz deneyimi daha da geliştirmek için aralıksız çalışıyoruz. Ancak geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things gibi benzersiz yapımlara yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye'deki ücretlerimizi güncellememiz gerekiyor. Her zaman olduğu gibi zengin içerik kütüphanemize eksiksiz erişim sağlayan üç üyelik seçeneği arasından bütçenize uygun bir plan seçebilirsiniz."

2022 Netflix fiyatları

Netflix’in en uygun fiyatlı paketi olan Temel Plan 26,99 TL'den 37,99 TL olarak listeleniyor. Öncesinde 40,99 TL olan, iki cihaza ve 1080p çözünürlüğe izin veren Standart Plan ise 57,99 TL olarak karşımıza çıkıyor. En pahalı seçenek olan ve Özel Plan olarak tanımlanan, yani 4 ekran ve UHD olan paketse 54.99 TL’den 77.99 TL’ye yükseldi. 

netflix-turkiye-paket-fiyatlarina-zam-yapti

Değişen fiyatlandırmaya rağmen, yurt dışındaki fiyatlara baktığımızda, Netflix’in tüketiciyi korumaya çalıştığını söyleyebiliriz. Gelen zammın ardından Netflix haricindeki platformlarda da bir fiyat artışının olup olmayacağı ise merak konusu oldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir