Netflix'ten kullanıcıları sevindirecek yeni özellik: "Buna bayıldım!"

Geçtiğimiz günlerde Netflix, beğendiğiniz yapımları bayıldığınız yapımlardan ayıracak üçüncü bir oylama seçeneğini duyurdu.

Birçok film ya da diziyi beğenebiliriz ancak aralarında bazı yapımlar vardır ki anlamlandıramadığımız bir şekilde onlara karşı çok daha farklı duygular hissederiz. Bu tür yapımları karşı tarafa anlatırken "beğendim" demek pek yeterli olmaz; genelde "bayıldım" ifadesini kullanarak hissettiklerimizi anlatmaya çalışırız. 

netflix'ten-kullanicilari-sevindirecek-yeni-ozellik-buna-bayildim

Geçtiğimiz günlerde Netflix, beğendiğimiz yapımları bayıldığımız yapımlardan ayıracak yeni bir özellik duyurdu. "Buna bayıldım!" olarak isimlendirilen bu özellik ile Netflix, kullanıcıların en sevdiği yapımların benzerlerini daha öncelikli olarak görmelerini sağlayacak. Platform kullanıcıları, izledikleri yapımları ‘Bunu beğendim’ veya ‘Bunu Beğenmedim’ seçenekleriyle oylayabiliyor, bunun yanında eklenecek olan üçüncü bir oylama seçeneği sayesinde Netflix, kullanıcıların önüne daha ayrıntılı olarak kişiselleştirilmiş öneriler sunabilecek. Netflix'in önerilerinde daha seçici olmasını sağlayacak bu özellik ile kullanıcılar, ilgisini çekmeyen filmleri ana sayfalarında daha az görecekler. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir