Netflix'ten 25. yıldönümü için nostaljik kutlama

Netflix, 25. yıldönümünü nostaljik bir video ile kutladı.

Günümüzün en popüler dijital içerik platformlarından biri olan Netflix'in ilk kurulduğu yıllarda DVD satışı ve kiralama hizmeti sunduğunu biliyor muydunuz? 1997 yılında, kurulan Netflix, 2007 yılına geldiğinde ise video akış hizmeti aracılığıyla internet üzerinden film izleme olanağı sunmaya başladı. 

Geçtiğimiz günlerde Netflix, kurulduğu yıldan günümüze kadar olan süreçte, sektördeki 25. yılını kutlamak için DVD hizmeti verdiği yıllara kadar uzanan nostaljik bir video yayınladı.

25. yıldönümü şerefine, Twitter hesabından paylaşımda bulunan Netflix, sunduğu hizmet hakkında az bilinen bilgiler de paylaştı. Örneğin, markalaşmasının büyük bir parçası kırmızı olmasına rağmen, gönderilen ilk DVD zarfının beyaz olması, ya da ikonik "tudum" sesi tüm dünyada popülerleşmeden önce, film ve dizilerin başında meleyen bir keçinin kısa bir klibi yer alıyordu.

Netflix, az bilinen gerçekler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için kullanıcıları web sitesine davet ediyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir