Netflix, şimdiye kadarki en büyük Kore içeriği listesini planlıyor

Netflix, Kore içeriklerine 500 milyon dolarlık ek bir yatırım planlandığını açıkladı.

Netflix, geçen yıl "tüm Netflix üyelerinin yüzde 60'sından fazlasının" Güney Kore içeriklerini izlemeyi tercih etmesi nedeniyle, bu yıl 34 yeni ve uyarlanan yapımla piyasaya süreceği en geniş Güney Kore içerik serisini duyurdu. 

500 milyon dolarlık ek bir yatırım

Bu yatırım planına ek olarak, 2016-2021 yılları arasında Kore içeriklerine toplamda 700 milyon dolarlık bir harcama yapılmış olsa da, şirket yetkilileri, şimdi 500 milyon dolarlık ek bir yatırım planlandığını açıkladı. Netflix'in Kore içeriklerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Don Kang, 2022 yılında, Kore içeriklerinin küresel popülaritesinin arttığını ve Netflix'in şimdiye kadarki en çok izlenen üç dizisinin de Kore yapımı olduğunu söyledi. Bu nedenle, Netflix, Kuzey Amerika'daki büyümesinin yavaşlaması sonucu daha fazla orijinal uluslararası içerik üretmeye ve denizaşırı potansiyel müşterilere yönelmeye başladı. 

all-of-us-are-dead

Streaming devinin, üçüncü çeyrekte Asya Pasifik'de 1,4 milyon ücretli abone kazanarak bu bölgeyi en hızlı büyüyen bölgesi haline getirdiğini belirtmekte fayda var.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir