Netflix, oyun dünyasına giriş yaptı

Netflix, mobil uygulamasında yayınlanmaya başlayacak olan Netflix Games’i tanıttı.

Netflix, bir süredir mobil oyun özelliğini geliştiriyordu; oyun hizmetini Polonya, İspanya ve İtalya'da test eden Netflix, Temmuz ayında ise video oyunu pazarına girme planlarını resmen açıklamıştı ve yöneticiler bu uygulamanın video abonelik hizmetini desteklemek için tasarlandığını belirtmişti. 3 Kasım'dan itibaren ise Netflix aboneleri, Netflix mobil uygulamasında oyun oynamaya özelliğini kullanabilecekler.

Oyunlar şu an için yalnızca Android cihazlarda kullanılabiliyor fakat henüz belirli bir tarih olmamasına rağmen iOS desteğinin de yolda olduğunu belirtiyor. Netflix'teki oyunlar, ek ücret, reklam veya uygulama içi satın alma olmadan genel aboneliğin bir parçası olarak dahil ediliyor. Yani oyunları Google Play Store'da bulmak zaten mümkün, ancak oynamak için yine de bir Netflix aboneliğine ihtiyacınız oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=PubfF9zBTBY&t=34s

Netflix Games ile yeni bir mobil eğlence deneyimi sunacaklarını belirten Netflix Oyun Geliştirme Sorumlusu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, Neflix’in websitesine Netfli Game hakkında, "Fiziksel oyunlardan (Floor Is Lava), akıl oyunlarına (The Circle: ABD) ve hatta Squid Game yani kalamar oyunlarına kadar tüm oyunları seviyoruz. Belki de en çok üyelerimizin hayatına eğlence katmayı seviyoruz. İşte bu nedenle dünyaya Netflix Games'i sunma yolunda ilk adımımızı attığımız için çok heyecanlıyız.

Bugünden itibaren, dünyanın her yerindeki üyelerimiz bu beş mobil oyunu oynayabilecekler: Stranger Things: 1984 (BonusXP), Stranger Things 3: The Game (BonusXP), Shooting Hoops (Frosty Pop), Card Blast (Amuzo & Rogue Games), ve Teeter Up (Frosty Pop). İster dönüp dönüp baştan oynayabilecekleri çerezlik bir oyun ister favori hikayelerinin derinliklerine doğru sürükleyici bir deneyim arayışında olsun, tüm üyelerimize hitap edecek bir oyun arşivi oluşturmak istiyoruz. Henüz başında olduğumuz müthiş bir oyun deneyimi yaratma yolculuğumuza sizleri de dahil etmekten büyük heyecan duyuyoruz." açıklamasına yer verdi.

https://twitter.com/NetflixGeeked/status/1455580571959054341

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir