Netflix, Karantinada Kalmayanları Spoiler Vermekle Tehdit Ediyor

Markalar, corona virüsü salgınının patlak vermesinin ardından birbiri ardına insanlara evde kalmaları ve sosyal mesafeyi korumalarına yönelik mesajlar veren reklam kampanyaları yapmaya başladılar. Ve bu reklam kampanyalarından bazıları ise son derece dikkat çekiciydi. Şimdi de bu dikkat çekici kampanyalara Netflix tarafından bir yenisi eklendi.

Netflix'in karantina temalı yeni reklam kampanyasının odak noktası "spoiler". Spoiler'ın ne kadar tat kaçıran bir şey olduğu konusunda sanırım herkes hemfikirdir. Spoiler verilen dizi ya da filmi ne kadar sevdiğinize bağlı olarak bu tat kaçırma seviyesi de değişiklik gösterir. İşte Netflix Tayland yeni kampanyası kapsamında, evde, karantinada kalmayıp dışarı çıkan insanları, en sevdikleri Netflix yapımıyla ilgili spoiler vermekle tehdit ediyor.

https://youtu.be/aTPTSRS86n4

Bunun için marka, Tayland'ın çeşitli yerlerine Netflix'in orijinal yapımlarıyla ilgili spoiler'lar içeren reklam afişleri yerleştirdi. Hatta Netflix Tayland bununla da yetinmedi ve "Toplanma alanları, en sevdiğiniz dizinin sonunu içerebilir." şeklinde bir spoiler uyarısının bulunduğu reklam afişleri de paylaştı. Spoiler uyarısının bulunduğu reklam afişlerine özellikle metro ve otobüs istasyonlarında yer alan reklam panolarında yer verildi ki, Netflix kullanıcıları, metroya ya da otobüse binmeden önce iki kez düşünsün.

Bununla birlikte Netflix Tayland, kullanıcılarına "Çünkü virüs dışarı çıkmanızı engellemezse, spoiler'lar engeller." şeklinde bir mesaj vermeyi de ihmal etmedi. Bu arada bu yaratıcı reklam kampanyası ya da başka bir deyişle sosyal sorumluluk kampanyası, Miami Ad School tarafından hayata geçirildi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir