Netflix, Abone Olmayanlara Dizilerinin Bir Bölümünü Ücretsiz Olarak Sunuyor

  • Netflix, sınırlı bir süre için abone olmayan kişilere "Bard of Blood" adlı yeni dizisinin ilk bölümünü ücretsiz olarak izleme imkanı sundu.
  • Netflix bu ayın başlarında da Meksika ve Kolombiya'da, "Elite" adlı dizisinin bir bölümünü ücretsiz olarak yayımlamıştı.
  • Online yayın devi, ilerleyen dönemde diğer filmler ve diziler için bu imkanı sunup sunmamayı değerlendireceklerini açıkladı.
  • İlgili Yazı: Netflix Türkiye, Ödeme Seçenekleri Arasına İki Yeni Alternatif Ekledi

Disney ve Amazon gibi iki dev şirketin ciddi yatırımlar yapmasıyla birlikte, abonelik tabanlı online yayın servisleri alanında rekabet gittikçe kızışmaya başladı. Disney, "Disney+" adını verdiğini online yayın servisini kasım ayında hizmete sunmaya hazırlanırken Amazon ise "Amazon Prime Video" adlı platformunda "Yüzüklerin Efendisi" gibi büyük yapımlara yer vermek için ciddi paralar harcıyor. Bunların yanı sıra çok sayıda Apple ve HBO gibi pek çok büyük şirket de pastadan pay alabilmek için bu sektöre adım attı.

https://pazarlamasyon.com/netflix-turkiyeden-cekilecegine-yonelik-iddialara-aciklik-getirdi/

İşte tüm bunlardan dolayı dünya genelinde 100 milyondan fazla aboneye sahip olan Netflix, mevcut kullanıcı tabanını mümkün olduğunca genişletmek için hız kesmeden potansiyel abonelere yönelik hamleler yapmaya devam ediyor. Örneğin şirket, bu kapsamda, geçtiğimiz aylarda Hindistan ve Malezya gibi ülkelerde mobil abonelik planını test etmeye başlamış ve daha sonradan bu planını Türkiye'ye de kullanıma sunmuştu. Online yayın devinin yeni aboneler kazanmak için yaptığı son hamle ise abone olmayanlara dizilerinin ilk bölümlerini ücretsiz olarak sunmak oldu.

The Next Web'in paylaştığı habere göre, Netflix, abone olmayan kişilere "Bard of Blood" adlı yeni dizisinin ilk bölümünü ücretsiz olarak izleme imkanı sundu. Online yayın platformu, bu teklifin yalnızca sınırlı bir süre için olduğunu ifade etti ve şu şekilde bir açıklamada bulundu:

"Netflix'te insanları harika hikayelere yaklaştırmak için farklı yollar deniyoruz. Birçok kişinin casus Kabir Anand'ın heyecan verici hikayesini çok çekici bulacağına inanıyoruz ve dizinin ilk bölümünü sınırlı bir süre için herkesin erişimine sunmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Gelecekte, bunu diğer filmler ve diziler için yapıp yapmayacağımızı düşüneceğiz."

Bununla beraber bu ayın başlarında da Netflix, Meksika ve Kolombiya'da, "Elite" adlı dizisinin bir bölümünü ücretsiz olarak yayımlamıştı. Tabii ki bu, online yayın devinin abone sayısını arttırmak amacıyla yaptığı çok sayıdaki testten sadece biri. Şirket, olumlu bir geri dönüş sağlaması durumunda, bu uygulamayı yavaş yavaş diğer ülkelerde de kullanıma sokacaktır.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir