Netflix, ABD'den Sonra Türkiye Fiyatlarına Da Zam Yaptı

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler olan dijital yayın platformu Netflix, Ekim 2020'de ABD'deki ücret artışından sonra Türkiye'deki üyelik ücretlerinde de güncelleme yaptı. Netflix Türkiye'den yapılan açıklamaya göre aylık üyelik ücretlerine % 30 ile 50 arasında zam yapıldı ve yeni fiyatlandırma yeni üye olanlar için şimdiden başladı.

https://pazarlamasyon.com/netflix-abdde-fiyatlarina-zam-yapti/

Netflix Türkiye’den yapılan resmi açıklamada şu ifadeler kullanıldı: ''Türkiye'deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da arttırmak için üyelik ücretlerimizi güncelliyoruz. Bu değişiklikle birlikte, her yaşa ve zevke uygun yapımları üyelerimizin hayatına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz.'' Böylelikle Netflix, globalde ve yerelde müşterilerine daha çeşitli TV şovları, Netflix orijinal filmleri ve dizileri sunmaya devam edebilecek.

4 Mart’tan itibaren hayata geçen yeni fiyat güncellemesinde: Temel plan 26,99 TL, Standart plan 40,99 TL, Özel plan ise 54,99 TL oldu. Yeni ücretlendirmeler yeni üyeler için an itibari ile geçerli ancak mevcut  üyeler için bu değişiklik aşamalı olarak sunulacak. Üyelik ücretleri değişmeden 30 gün önce, mevcut üyelere mail gönderilerek bilgilendirme yapılacak.

https://pazarlamasyon.com/netflix-200-milyon-kullaniciya-ulasti/

Yakın zamanda 200 milyon kullanıcıya ulaşan Netflix, bakalım bu fiyat politikası ile; pandemi dönemindeki maliyet artışları, sürekli artan rakip sayısı ve orijinal içerik üretmenin ek maliyeti düşünülecek olursa Türkiye'de ne kadar süre gidebilecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir