Netflix ABD, aşı kararını açıkladı

Dünyada Covid-19 vakalarının tekrar artması üzerine Netflix, ABD'deki yapımlarda çalışan oyuncu ve personelin sete girebilmesi için aşı zorunluluğunu uygulamaya hazırlanıyor.

Pandemi ile mücadele kapsamında birçok kurumda ve şirkette aşı seferberliği başlamıştı. Hatta Avrupa ülkeleri aşı pasaportu uygulamasını ve kapalı alanlara aşı olmayanların alınmayacağı konusu gündeme gelmişti. Bu aşı seferberliğine bir destek de Netflix'ten geldi.

Hindistan'da ortaya çıktığı bilinen Delta varyantı, azalan vaka sayılarının yeniden artmasına neden oldu. Bu varyantın etkilediği ülkelerden biri de ABD. Haziran ayı başında günlük vaka sayısı 10 bin civarına inen ülkede, Delta varyantı sebebiyle vaka sayıları tekrar 100 bin sınırına yaklaştı. Çarşamba günü ABD'de, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi aşıları tam olan kişileri de kapalı mekanlarda maske takmaya başlamaları konusunda uyardı.

Yeni uygulamasıyla beraber Netflix de ofise dönüşte aşılamayı şart koşan şirketler arasına girdi. Son olarak Google, ofis dönüşünü 18 Ekim’e ertelediğini açıklamış ve CEO Sunda Pichai’nin çalışanlara gönderdiği e-postada ofise gelen herkesten aşı olmalarını beklediklerini söylemişti. Deadline'ın yaptığı habere göre, aşı zorunluluğu uygulamasında tıbbi, dini ve yaş gibi nedenler muaf tutulacağı belirtildi. Netflix, almış olduğu bu kararla birlikte zorunlu aşı politikasını hayata geçiren ilk büyük stüdyo oldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir