Nestlé İngiltere, Açıkhava Reklamlarında % 100 Geri Dönüştürülmüş Kağıt Kullanan İlk Marka Oldu

Nestlé İngiltere ve İrlanda, geçtiğimiz günlerde, gelecekteki açık hava reklam kampanyaları için yüzde 100 geri dönüştürülmüş kağıt kullanma taahhüdünü duyurdu. Şirket, sürdürülebilir açıkhava reklamcılığı oluşturmak amacıyla  pazarlama ajansı Posterscope ile işbirliği yaptı.

Posterscope ve Nestle bu proje için, geri dönüştürülmüş baskı teknikleri ile dış mekan posterlerinin kalitesini korumasını sağlamak için kapsamlı araştırmalar yaptı. Aylarca süren araştırma ve geliştirmeden sonra Poterscope tarafından geliştirilen ürün, reklamverenlere ilk kez kalite kaybı olmadan küçük formatlı dış mekan afişlerine geri dönüştürülmüş baskı tekniklerini kullanmayı vaad etti.

https://pazarlamasyon.com/nestle-vegan-kitkati-piyasaya-surdu/

Nestlé bu taahhüdünün bir parçası olarak, açıkhava reklamcılıkta sürdürülebilirliği artırmak için 6 yaprak kağıt posterin tümünü % 100 geri dönüştürülmüş kağıt üzerine yeşil baskı tekniklerini kullanacak.Önümüzdeki aylarda yeni formatı kullanacak Nestlé marka kampanyaları arasında Polo, KitKat, Quality Street ve Nescafé gibi alt markalar yer alacak.

Geri dönüştürülmüş içeriği olmayan mevcut standart kağıdın aksine, bu yeni geri dönüştürülmüş kağıt, mürekkebi çıkarılmış ve kağıt yapımı aşamasına ulaşmadan önce hamur haline getirilmiş kullanılmış kağıtların toplanmış halinden oluşuyor. Ayrıca eski işlemlerdeki gibi kağıdı parlatmak için klor kullanılmıyor ve kullanılan tüm mürekkepler sebze bazlı ve çevre dostu olmasına özen gösteriliyor.

https://pazarlamasyon.com/kfc-nestle-professional-guclerini-birlestirdi/

Nestlé UK & I Grup Pazarlama Direktörü Alain Duvaud konu ile ilgili şunları söyledi: “Yılın geri kalanında tüm açık hava reklamlarında 6 sayfalık kağıt afiş kampanyalarımı ile % 100 geri dönüştürülmüş kağıt kullanmayı taahhüt eden Birleşik Krallık'taki ilk reklamveren olmaktan gurur duyuyoruz.''

Nestlé olarak çevreye verdikleri zararları azaltma konusunda oynayacakları önemli bir rol olduğuna dedinen Duvaud, markanın 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşma taahüdünde kullandıkları fabrikada kullandıkları enerjiden reklam dahil her türlü operasyonlarına kadar bunu azaltmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Duvaud son olarak bu proje ile ilgili, "Ürün kalitesini kaybetmeden açıkhava reklamlarımız için %100 geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir bir ürün kullanma fırsatı heyecan verici bir gelişme" sözlerini ekledi.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir