Nespresso Professional'dan yenilikçi bir adım: "Sustainable Coffee Corner"

Kullanılan malzemelerden tüketilen enerjiye her detayında bir sürdürülebilirlik örneği olan Nespresso ‘Sustainable Coffee Corner’ini Türkiye de ilk defa Nirvana Hotels Group’un iki otelinde hayata geçirdi. Nespresso Professional, projeye ağırlık vererek 2023 yılında 10 farklı noktada Nespresso severlerle buluşmayı hedefliyor.

Herkesin eşsiz bir fincan espresso hazırlayabilmesi fikrinden doğan Nespresso, bunu ev dışı tüketimlerde de Nespresso Professional ile pek çok iş yeri ve otellerde mümkün kılıyor. Marka şimdi de Türkiye’de ilk kez, Nespresso ‘Sustainable Coffee Corner’i hayata geçirdi. Sürdürülebilir kaliteli kahve yolculuğunu en başından sonuna kadar desteklediğini anlatan bir kahve deneyim alanı tasarlayan Nespresso Professional, Türkiye’deki ilk ‘Sustainable Coffee Corner’ini Nirvana Hotel Group’un Nirvana Cosmopolitan ve Nirvana Dolce Vita otellerinde konumlandırdı. 

Nirvana Hotel Group içerisinde üçüncü bir otele daha bu kahve deneyinimini konumlandıracak olan marka, ‘Sustainable Coffee Corner’i 2023 yılında 10 farklı noktada Nespresso severlerle buluşturmayı planlıyor. Nespresso, ilerleyen dönemde çalıştığı otellerin birçoğunu aynı deneyim alanıyla kavuşturma hedefiyle, sunulan kahveleri konukların ihtiyaçlarına göre düzenleyip, kişiselleştirilmiş menüler oluşturuyor. Sadece birkaç dakika içinde kahve lezzetini özenle hazırlayarak bir üst seviyeye taşıdığı tarifleriyle de profesyonel müşterilerini destekliyor. Marka yaz sezonu için müşterilerine soğuk kahve tarifleri, kış sezonu otelleri için de sıcak tarifler sunuyor.

Kendi enerjisini üretiyor
Üretiminden enerjisine ve tüm materyallerine kadar kahveseverlere farklı bir deneyim alanı sunan Nespresso ‘Sustainable Coffee Corner’in, şık görünüme sahip olmasının yanı sıra kaynağı bilinen, çevre dostu ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak yapıldı. Aynı zamanda üzerinde bulunan güneş panelleriyle yüzde 80 oranında kendi elektriğini üretebiliyor. Bu sayede de soğuk içecek dolabı, buz makinası, spotlar ve aydınlatma dışarıdan elektrik desteğine ihtiyaç duymuyor. Kendi kendine düşük seviyede geceleri de çalışmaya devam etmesi için gündüzleri de aküsünü tamamen doldurabiliyor. Nespresso’nun tüm kahve tariflerinin sunulduğu ‘Sustainable Coffee Corner’in, bulunduğu alana ve Nespresso Professional müşterilerinin ihtiyacına göre şekillendiriliyor ve farklı boyutlarda tasarlanabiliyor. Stant alanında kahvenin yanına eşlikçi tatların sunulabileceği bir bölüme de yer veriliyor. Nespresso kahve makinesi kullanımı, tarif hazırlama, kahve sunumu ile ilgili tüm eğitimler Nespresso Professional tarafından ilgili personele sağlanıyor ve sertifika veriliyor. 

Her yudumda mükemmel bir fincan deneyimi 
Nespresso, doğduğu yıl olan 1986’dan bu yana milyonlarca insanın espresso kahve içme şeklini yeniden tanımladı, devrim yarattı ve küresel kahve kültürüne yeni bir boyut kazandırdı. Marka o günden bugüne de yenilikçiliği, sürdürülebilirliği ve öncü bir ruhu tam merkezinde tutuyor. Ayrıca her adımında sürdürülebilirliği merkezinde tutarak tüketicilerin kendi değerleriyle örtüşen, çözüm odaklı markalar aradıklarından yola çıkarak hareket ediyor. Nespresso ‘Sustainable Coffee Corner’yla daha fazla noktada tüketicilerle bir araya gelip bilinirliğini artırmakla birlikte dikkatleri sürdürülebilirlik konusuna çekerek daha fazla farkındalık yaratmayı hedefliyor. 

Nespresso tüketiciyle buluştuğu bu noktalarda da onları mükemmel bir fincan kahve deneyimi yaşatmak üzere bir yolculuğa çıkarıyor. Her fincanda uzmanlığını ve bitmeyen kahve sevgisini yansıtırken sürdürülebilirliğe ve kaliteye olan bağlılığını da gösteriyor. Kahvenin bugününe ve geleceğine sahip çıkarak müşterilerine kaliteli kahveyi sunmayı ilke edinen marka, bunu günlük rutini benzersiz bir deneyime dönüştürmek için kahve değer zinciri boyunca kaliteden taviz vermeyen bir tutku ve özenle yerine getiriyor.

Sonsuz kez geri dönüştürülebiliyor
Sürdürülebilirliğin herkes için bir yaşam biçimi haline gelmesi için öncü adımlar atan Nespresso, kapsüllerin geri dönüştürülebilmesi konusunda müşterilerinin farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalarını hızlandırıyor. 12 ay boyunca, özel kapsülleme teknolojisi sayesinde kavrulmuş kahvenin tazeliğini içerisinde tutabilen ve sonsuz kere geri dönüştürülebilen alüminyum kullanan markanın bugün dünyanın dört bir yanında, 100 binden fazla geri dönüştürme ünitesi bulunuyor. Alüminyum kapsüller, kahvelerin kalitesi ve tazeliğini oksijen, ışık ve nemden korurken sonsuz kez geri dönüştürülebilir olma avantajına da sahip olduğu için markanın sürdürülebilirlik prensibiyle de birebir örtüşüyor. 

Nespresso kahvenin gelecekte de var olabilmesi için, çiftlikler ve bu alanları çevreleyen tabiatta sürdürülebilir uygulamaları yerleştirmek üzere AAA Sürdürülebilir Kalite™ Programı yoluyla 18 ülkede 140 binden fazla çiftçi ile birlikte çalışıyor. 2003 yılında, Yağmur Ormanı İttifakı (Rainforest Alliance) adlı STK ile birlikte hayata geçirilen program sayesinde hasatlarda elde edilen mahsul ve kalitenin iyileştirilmesine yardımcı olurken sürdürülebilir yüksek kaliteli kahve kaynağı sağlayarak çiftçilerin ve toplumlarının geçim kaynaklarını iyileştiriyor. 

Kahvenin geleceğine olumlu etkisi ile B Corp sertifikası aldı
Nespresso ayrıca bu sene, 1986 yılından bu yana kahve sektörü ve ötesinde yaptığı olumlu etkinin de bir göstergesi kabul ettiği B Corp sertifikasyonunu almaya hak kazandı. Böylece B Corp'un yüksek sosyal ve çevresel sorumluluk standartlarını karşılayarak amaca yönelik 4 bin 900 işletmeden oluşan uluslararası topluluğun da bir parçası oldu. Katkıda bulunduğu temel unsurlar arasında, Yağmur Ormanı İttifakı ile birlikte tasarlanan Nespresso AAA Sürdürülebilir Kalite™ Programı yoluyla gerçekleştirilen eşsiz kahve satın alma yaklaşımı, Adil Ticaret Örgütü (Fairtrade) ile stratejik ortaklığı ve alüminyum kapsüller için yürütülen global geri dönüşüm programı da yer alıyor. B Corp sertifikası, Nespresso’nun sürdürülebilirlik, şeffaflık ve sorumlu ticaret konularına 30 yıldır gösterdiği bağlılığı yansıtırken, müşterilerine en sevdikleri kahve markasının ticari faaliyetlerini de doğru şekilde sürdürdüğünü de kanıtlıyor. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir