Nescafé, kahve çekirdeklerinden sehpa üretti

Nescafé, kahve telvelerinden yapılmış, türünün tek örneği olan bir kahve sehpası inşa etmek için Rethink ajansı ve Kanadalı tasarımcı Jesson Moen ile ortaklık kurdu.

Kanadalı tasarımcı Jesson Moen ve Nescafé Kanada, sürdürülebilirlik çabalarını vurgulamak için türünün tek örneği olan bir Kahve Sehpası için işbirliği yaptı. Ekip, çevre dostu bir mobilya parçası yapmak ve kahve endüstrisindeki atıkları azaltmak için birincil malzeme olarak işlenmiş kahve telvesini kullandı. Sehpanın yapımında yeniden kullanılmış Nescafé kahve telvesi kullanılırken, sürdürülebilir soya bazlı reçine ile birleştiriliyor ve kalıplara sıkıştırılıp sertleştiriliyor.

https://youtu.be/kMa1rmxjseA

Ayrıca sehpanın üretim fikri ve yapımı, Nescafé'nin 2050 yılına kadar Net Sıfır Karbon Emisyonları hedefini destekleyen atık kahve telvelerinden elde edilen enerjinin dönüştürülmesinden oluşturulan ultra temiz buhar yoluyla, Nescafé'nin fabrikalarına güç sağlamak için kullandığı yöntemden ilham alınıyor.

Türkiye metaverse'e hazır mı? [Araştırma]

Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Metaverse Kavramı Araştırması”; toplumda ve işletmelerde metaverse kavramı konusundaki algıya ve bilgi düzeyine ışık tutuyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir