Sosyal medya, firmalar için şüphesiz büyük öneme sahip bir mecra haline dönüşmekte. Bugün dünya üzerinde 200 milyondan fazla blog bulunmakta ve bu blogların yaklaşık %40’ında insanlar, markaların  kendileri üzerinde bıraktıkları etkileri yazmakta. Buda firmalara büyük  ölçüde “tüketiciyi izleme” ve ona göre “yeni stratejiler belirleme”  fırsatı veriyor.

  • 2009 yılında Amerika’daki ilk 500 şirketin %91’i en az bir sosyal  medya aracını kullanırken, bu rakam 2008 yılında %77’di. Yine 2009  yılında Amerika’da ki ilk 500 şirketin %52’si Twitter’ı kullanırken, 2007 yılında Twitter kurulmamıştı bile.

  • Sosyal medyanın gelişimi, şirketlerinin reklam stratejilerinde de  önemli bir etkiye sahip. Pepsi 2010 Super Bowl finali için tvye reklam vermek yerine, sosyal medyaya 20 milyon dolarlık yatırım yapmayı tercih etti.

  • Bugün Amerika’da Best Buy sadece Twitter üzerinden gelen şikayetlerle ilgilenilmesi için 2.500’den fazla çalışana sahip.

  • Sosyal medya insanların tüketim tercihleri üzerindede büyük bir  etkiye sahip.2009 yılında yapılan bir araştırmaya göre , yaz tatili için  alışveriş yapan insanların %28’i sosyal medyanınalışveriş tercihleri  üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu söyledi.

  •  Sosyal medya harcamaları 2007 yılında 716 milyon dolar  seviyesindeyken , 2011 yılı öngörüsüne göre bu rakam 3.1 milyar dolar  seviyesine çıkacak.
Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir