NBA, lisanslı NFT oyunu için kripto para girişimi Sorare ile anlaştı!

NBA, ilk resmi lisanslı NFT tabanlı basketbol oyunu için NFT tabanlı fantezi spor oyunu platformu Sorare ile anlaştı.

Kripto paraların yaygınlaşmasıyla birçok dünya devi, kripto para projeleriyle ortaklık kuruyor. Yakın zaman önce ise NBA, dünyanın ilk resmi lisanslı NFT tabanlı fantezi basketbol oyununu kullanıma sunmak için NFT fantezi spor oyunu platformu Sorare ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 2022-2023 sezonunun sonbahar aylarında oyun tutkunlarının beğenisine sunulması beklenen oyun, ilk resmi lisanslı NBA NFT’lerini içerecek. Ücretsiz olarak elde edilen kartların satışı yapılamayacak. 

nba-2

NFT tabanlı oyun hakkında yapılan açıklamanın detaylarında, oyuncular, favori oyuncuları temsil eden blockchain destekli NFT kartlarını ücretsiz olarak açık artırma yöntemiyle, Sorare’ın resmi pazar yerinde satın alabilecekler. Çocukluğumuzda fiziksel karakter kartlarıyla oynadıysanız, o kartların şu an ne kadar değerli olduğunu bilirsiniz; bir nevi antika sayılırlar. Sorare’ın da bundan ilham aldığını söyleyebiliriz. NBA yöneticisi Adam Silver, kurulan ortaklık hakkında, “Sorare ile olan ortaklığımız, NBA hayranlarına takımlarımız ve oyuncularımızla etkileşim kurmanın tamamen yeni bir yolunu sağlayacak. Sorare’nin yükselen NFT fantezi platformuyla, taraftar topluluğumuzu genişletmek ve NBA basketbolunu dünya çapında büyütmek için önemli fırsatlar görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gerçek zamanlı mücadele!

Sahadaki her bir pozisyon için bir oyuncu kartına sahip olmaları gerekecek kullanıcıların puanları, NBA oyuncularının gerçek ligdeki istatistiklerine göre belirlenecek. Böylece oyuncular, gerçek zamanlı mücadelelere katılabilecekler. Turnuvalardaki ödüller ise çevrim içi pazar yerinde satılabilecek oyuncu kartlarını içerecek. Oyuncular bu kartlar ile takımlarını ve koleksiyonlarını geliştirebilecekler. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir