Nansen'den şaşırtıcı NFT piyasa araştırması!

Blockchain veri firması Nansen'in paylaştığı yeni piyasa araştırmasına göre, 2022'nin ilk yarısında Ethereum blockchain'i üzerinde NFT basmak için 2,7 milyon dolar harcandı.

Web3 teknolojileriyle beraber yeni kavramlarla karşılaşır hale geldik. Kısa sürede hayatımızın bir parçası haline gelen kavramlar, potansiyeli yüksek bir pazar meydana getirdi. Oluşan pazarların başında ise NFT pazarı geliyor desek abartmış sayılmayız. Geçtiğimiz günlerde blockchain veri firması Nansen'in paylaştığı yeni piyasa araştırması ise bunu doğrular nitelikte. Yapılan araştırma, 2022'nin ilk yarısında Ethereum blockchain'i üzerinde NFT basmak için 2,7 milyon dolara tekabül eden 963 bin 227 Ether (ETH) harcandığı yönünde. Araştırmada belirtilen NFT'lerin basımının büyük çoğunluğu ise OpenSea.io'da gerçekleşti.

Nansen'in araştırmasında yer alan diğer bulgular ise, Ethereum'da 1 milyon 088 binadet farklı cüzdan adresinden basım işlemleri gerçekleştirildiği, toplamda 107 milyon dolara denk gelen NFT'nin BNB Chain'de basıldığı ve 77 milyon dolara denk gelen NFT'nin ise Avalanche'de basıldığı yönünde. İki blockchain üzerinde gerçekleşen bu işlemler için ise toplamda 263 bin 800 adet farklı cüzdan adresi kullanıldı. 

Araştırma sonucunda elde edilen diğer ilgi çekici bulgular ise, Ethereum üzerinde yılın ilk yarısında basılan ve satılan NFT koleksiyon sayısının 28 bin 986 olduğu ve NFT projelerinin üçte ikisinden fazlasının 5 ETH'den daha az değerde olduğu. Diğer yandan, Ethereum'daki ilk beş NFT koleksiyonunun, toplam basımın yüzde 8,4'ünü oluşturması ise araştırmanın şaşırtıcı bulguları arasında yer alıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir