Mutluluk hormonunu artıran reklam panoları

Solgar, yılın en depresif günü için şehre, mutluluk hormonunu artıran reklam panoları yerleştirdi.

Yüksek potansiyelli doğal multivitaminler ve mineral takviyeleri üreten Solgar, Mavi Pazartesi olarak bilinen yılın en depresif günü için özel bir kampanya düzenledi. Kampanyada, Londra, Manchester ve Birmingham'da yerleştirilen açık hava reklam panoları, önünden geçen kişilere mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin seviyelerini yükseltmek için güneş ışığı benzeri bir ışık yaydı. Saatchi & Saatchi tarafından hazırlanan kampanya, vitamin ve gıda takviyesi markası Solgar'ın insanların moralini yükseltmek için yaptığı özel bir çaba olarak görülüyor.

Ocean Outdoor tarafından geliştirilen reklam panoları, SAD (Seasonal affective disorder) terapi lambalarından ilham alınarak tasarlanmış. SAD, mevsimlerle ilişkili olan bir depresyon türü olan mevsimsel duygu-durum bozukluğudur. Daha az gün ışığı anlamına gelen kısa günler, özellikle mevsimsel depresyonla uğraşan kişiler için zor bir dönemdir ve güneş ışığını taklit eden suni aydınlatma cihazları bu noktada yardımcı olabiliyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saatchi & Saatchi (@saatchiuk)'in paylaştığı bir gönderi

Mavi Pazartesi, 2005 yılında psikolog Cliff Arnold tarafından ortaya atılan bir formülle, yılın en depresif günü olarak ilan edilmiştir. Formül, ( [Hava Durumu + (Borç – Aylık Maaş)] x Noel’den sonra geçen süre ile başarısızlıkla sonuçlanan bir denemeden sonra geçen süre) / Düşük Motivasyon x Harekete Geçme İhtiyacı = Sonuç ile elde edilir. Ancak, formülün bilimsel bir temeli olmadığı ve bir seyahat acentasının siparişiyle ortaya çıktığı ortaya çıkmıştır. Bu nedenle Mavi Pazartesi, gerçek bir depresif gün olmasından ziyade pazarlamanın yarattığı bir efsane olarak kalmıştır.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir