Mobil İnternet Paylaşımı Ücretli Oluyor

Dünyanın önde gelen GSM operatörlerinin kullanıcılardan internet paylaşımı için aldığı ücret uygulaması Türkiye'ye de geliyor. Bu konuyla ilgili ilk adımı Turkcell attı ve 15 Ocak'tan itibaren mobil internetini paylaşanlardan cihazlarının bu özelliğini açtıkları anda ilk kullanımdan sonra ek bir ücret alınacak.

Mobil internet paketini “hotspot” yoluyla başka cihazlarla paylaşanlar artık bunun için ücret ödemek zorunda kalacak. Turkcell'in abonelerine gönderdiği bir mesajla ortaya çıkan durumla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Turkcell dışında Vodafone ya da Türk Telekom hotspot internet paylaşımını ücretlendirme konusunda bir adım resmi olarak atılmış değil. Turkcell'in abonelerine gönderdiği mesajda yer alan ifadeler ise şöyle: 

“15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.”

Özelliği açtığınızda ücret yansıyacak!

Turkcell, mobil internet paketi paylaşmlarda, kullanıcı hotspot özelliğini açtığı anda faturasına bir ücret yansıyacak. Ancak alınan bilgilere göre, 9 TL'lik ücret karşılığında kullanıcıya internet paketi hediye edileceği bu hediyenin de 2 GB olacağı konuşuluyor. Turkcell'den yeni uygulamayla ilgili henüz net bir açıklama gelmedi. 

Hotspot nedir?

Mobil interneti olan bir telefondaki bu internetin başka cihazların (Tablet, bir diğer telefon, bilgisayar ve benzeri) kullanımı için paylaştırılmasına hotspot adı veriliyor. Uzun yıllardır birçok cihazın standart özelliği olan hotspot işlemi bugüne kadar ücretsiz olarak yapılıyordu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir