Miller Lite, cinsiyetçi bira reklamlarını gübre olarak kullanıyor

Miller Lite, biranın yalnızca erkek içeceği olduğu algısını yıkmak için yeni bir kampanyaya imza attı.

Miller Lite, biranın yalnızca erkek içeceği olarak algılanması stereotipini kırmak için bir kampanyaya imza attı. 

Geçmiş yılllarda cinsiyetçi alt tonları olan bira reklamlarını, gübre olarak kullanarak cinsiyet ayrımcılığını ortadan kaldırmak için yeni bir kampanya başlatan Miller Lite, Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında başlatılan "Bad $#!T to Good $#!T" kampanyası ile kadınlar üzerinden ayrımcılık yapan eski reklam materyallerini topluyor.

Toplanan tüm posterler ve benzeri materyaller, 1.000 pound'un üzerinde (yaklaşık 450 kilogram) şerbetçiotu yetiştirmek için kullanılacak. Bu da yaklaşık 330 bin biraya denk geliyor. 

Bu adım aynı zamanda tarihte ilk birayı üretenlerden bazılarının kadın olduğuna dikkat çekerek, kadınların toplumdaki önemini de vurguluyor. Bu nedenle, marka tüm gübreyi kadın şerbetçiotu üreticilerine ve biracılara bağışlayacak.

Miller Lite, kadınlar hakkındaki tüm olumsuz reklamları geri almak için harcadığı miktarın beş katından fazlasını Pink Boots Society'e bağışlayarak kadınların kariyerlerini desteklemek için yardımcı olacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir