Microsoft ve Meta anlaşma yaptığını duyurdu

Daha önce Meta (Facebook), 2016 yılında Workplace adını verdikleri yeni platformunu kullanıma sunmuştu. Şirketlere yönelik olan bu platform, şirket içi bir sosyal medya gibi kullanılıyordu. Gruplar, sohbet ve canlı yayınlar gibi özelliklere yer veriliyordu.

Geçtiğimiz günlerde ise Meta, Microsoft ile önemli bir anlaşma yaptı. Şirket bunun üzerine, Microsoft’un video konferans uygulaması Teams’in Workplace’e entegre edildiğini duyurdu. Microsoft Teams ile yeni Workplace entegrasyonları, çalışanlara ulaşmayı ve onlarla etkileşim kurmayı hedefliyor. 2022'de Teams Meetings'den Workplace'e akışla artık önemli bilgileri Workplace'ten Teams'e paylaşılabiliyor.

Workplace ve Teams arasında, çalışanların iki uygulama arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan Teams içindeki Workplace'teki içeriğe erişmesini sağlayacak bir entegrasyon başlatıyor. Bu, çalışanların önemli bilgilerden haberdar olmalarını daha da kolaylaştırıyor ve şirket çapında geri bildirim ve katılım için daha fazla fırsat yaratıyor.

Ayrıca Teams Meetings'den Workplace gruplarına akış yapma özelliğini de ekleyecek. Bu, çalışanların hangi uygulamayı kullanırlarsa kullansınlar canlı toplantıları ve etkinlikleri izlemelerine veya daha sonra Workplace'te bir kayıt izleyerek bilgilenmelerine olanak tanıyor. Ayrıca bu ortaklık sayesinde müşteriler Workplace'i SharePoint, OneDrive ve Office 365 paketi ile entegre edebiliyor.

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir