Microsoft'tan oyun dünyasına büyük hamle

Microsoft tam 68,7 milyar dolara Activision Bilizzard'ı satın aldı.

Microsoft, Call of Duty, World of Warcraft, Overwatch, Hearthstone gibi her oyuncunun aşina olduğu büyük yapımların yaratıcı şirketi Activision Blizzard'ı alacağını duyurdu. Bu alımı tam olarak 68,7 milyar dolara gerçekleştiren Microsoft, birliktelik haberini Xbox'ın resmi Twitter hesabından yayınlayarak oyunculara duyurdu.

Bu birliktelik karşısında oyuncuları asıl heyecanlandıran nokta ise, Xbox'ın 100'ün üzerinde oyunu barındırdığı abonelik sistemli oyun platformu Game Pass'in kütüphanesinin bu satın alım ile çok daha cezbedici bir hal alacak olması.

microsoft'tan-oyun-dunyasına-buyuk-hamle

Sony'nin Playstation'ı karşısında her geçen gün daha büyük bir rakip haline gelen Xbox, bu hamlesiyle birçok Playstation oyuncusunun aklını karıştıracak gibi duruyor. Bir Playstation kullanıcısı olarak ne zaman Xbox'a yönelmeyi düşünsem bunu sağlayan Game Pass ve avantajları oluyor. Ekonomik olarak rakibine göre Xbox'ın avantaj sağladığı su götürmez bir gerçek.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir