Microsoft, Nokia'yı Satın Alabilir

CCS Insight'a göre, İskandinav telekomünikasyon şirketi Nokia, önümüzdeki yıl büyük bir ABD'li teknoloji şirketi tarafından satın alınacak. Muhtemel alıcıların arasında Microsoft'un ve Intel'in isimleri geçiyor.

Microsoft ve Nokia'nın hepimizin bildiği bir geçmişi var. 2013 yılında Microsoft, iOS'a ve Android'e üçüncü bir alternatif olarak Windows işletim sistemli telefonlar üretmek için Nokia'ya yaklaşık 7 milyar dolar ödeme yapmıştı. Ancak bu girişim başarısızlıkla sonuçlandı.

https://pazarlamasyon.com/microsofta-gore-evden-calisanlar-sanal-olarak-ise-gidip-gelmeli/

Nokia o zamandan beri cep telefonu işine yeniden girmiş olsa da, potansiyel alıcılar için cazip olan iş kolu cep telefonları değil. CCS'ye göre ABD hükümeti, telekom sağlayıcılarının Huawei gibi Çinli tedarikçilerin ekipmanlarını kullanmasını yasakladığı için Amerikan devlerinin ilgisini çekecek olan Nokia'nın ağ bölümü olacak.

CCS Insight’ın tüketici ve bağlantı direktörü Kester Mann, "Çinli tedarikçilere karşı tepki, İskandinav firmasının satın alınmasını Microsoft ve diğer ABD firmaları için daha çekici hale getirecektir. ABD'nin Huawei'ye alternatif arayışında olduğu açık, bununla ilgili çok fazla endişe var. Potansiyel olarak Nokia, buna elverişli olabilir," açıklamasında bulundu.

https://pazarlamasyon.com/walmart-ve-microsoft-tiktoku-satin-almak-icin-ortaklik-yapiyor/

Nokia, geçtiğimiz hafta İngiltere'nin en büyük telekom sağlayıcısı BT'nin bir numaralı ekipman tedarikçisi olmak için anlaşma imzaladı. Mann'a göre bu anlaşma, Atlantik'in diğer tarafında da dikkat çekecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir