Microsoft mobil cihazlar için oyun mağazası kuruyor

Microsoft, Xbox oyun mağazasını mobil platformlara taşımaya hazırlanıyor.

Microsoft, App Store ve Google Play Store ile rekabet etmek amacıyla Xbox oyun mağazasını mobil platformlara taşımaya hazırlanıyor.

Şirketin Activision-Blizzard anlaşması için İngiltere'nin Rekabet ve Piyasalar İdaresi'ne sunduğu belgeler, Xbox mağazanın mobil platformlara taşınma planlarını ortaya koyuyor. Microsoft, mobil cihazlarda kullanıcıları Google Play Store ve App Store'dan kendi mobil mağazasına çekmeyi hedefliyor. Ancak, yazılım devi bunun tüketici davranışında ciddi bir değişim gerektirdiğinin farkında olduğunu belirtti.

Şirket ayrıca popüler içerik ve oyunlar sunan başka stüdyoları satın almayı hedefleyen Microsoft, mobil platformlarda Xbox oyun mağazasını nasıl taşıyacağı konusunda net bir bilgi vermemekle birlikte, Android'de rakip bir mağaza açmanın bir problem teşkil etmediğini, ancak iOS'ta Apple'ın kuralları nedeniyle bu durumun imkânsız hâle geldiğini belirtti. Microsoft, iOS'te Xbox oyun mağazasını sunmak için web uygulaması yöntemini kullanabilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir