Microsoft, Çocuklu Çalışanlarına 12 Hafta Ücretli İzin Veriyor

Bildiğiniz gibi, corona virüsü salgını nedeniyle dünyanın pek çok ülkesinde okullar tatil edildi. Bu da ebeveynleri çalışan çocukların evde tek başlarına kalması anlamına geliyor. Ayrıca her gün işe gidip gelen ebeveynlerden çocuğa virüs bulaşma riski de bulunuyor. İşte bu nedenle Microsoft, çocuk sahibi olan çalışanlarına yönelik önemli bir karar aldı.

Adweek'in yaptığı habere göre, teknoloji devi, ABD'de çocuk sahibi olan çalışanlarına 12 hafta ücretli izin imkanı sunmaya başladı. Microsoft Kurumsal Strateji, Temel Hizmetler Mühendisliği ve Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kurt DelBene, şirketin aldığı bu kararla ilgili olarak tüm çalışanlara 6 Nisan'da bir e-posta gönderdi. Şirket içi bu e-postada, çalışanların bu izni önümüzdeki eğitim yılı boyunca aralıklı ya da aralıksız olarak kullanabilecekleri belirtiliyordu.

https://pazarlamasyon.com/bill-gates-microsofttan-istifa-etti/

ABD'li teknoloji şirketi, mart ayında da okulların kapanması durumundan etkilenen ebeveynlere iki hafta ücretli izin imkanı sunmuştu. Ancak o zamandan bu yana ABD genelindeki okulların çoğu kapandı. Kapanan okullardan bazıları uzaktan eğitim sistemine geçiş yaparken bazıları ise bir süreliğine eğitime ara verdi. Bu arada UNESCO'nun tahminine göre, şu anda dünyadaki öğrencilerin %91'i okula gitmiyor.

Diğer teknoloji şirketleri de bu zorlu süreçte çalışanlarına destek olmak adına çeşitli adımlar attılar. Örneğin Facebook, 45 bin çalışanının her birine 1.000 dolar maddi destek verdi. Apple ve Twitter ise salgın nedeniyle iş yapamayan saat başı ücretle çalışan kişilere ve yüklenicilere ödeme yapmaya devam ediyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir