Microsoft çalışanlarına sınırsız izin hakkı!

Microsoft, tam zamanlı çalışanlarına sınırsız izin hakkı tanıyacağını duyurdu.

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft hakkında dikkat çeken bir haber yayınlandı. Şirketin insan kaynaklarından sorumlu olan Kathleen Hogan, çalışanlarına bir e-posta göndererek Microsoft'un bundan sonra tam zamanlı çalışanlarına sınırsız izin hakkı tanıyacağını duyurdu. Bu karar sadece ABD'de çalışan Microsoft çalışanları için geçerli olacak.

Microsoft çalışanlarının izin takibi yapmasına gerek kalmayacak

"İhtiyari izin" olarak adlandırılan yeni düzenleme ile Microsoft çalışanlarının izin takibi yapmasına gerek kalmayacak. Çalışanlar istedikleri zaman izne çıkabilecekler. Aynı zamanda 10 günlük iş seyahat izni, ölüm izni, sağlık izni, hastalık izni ve jüri görev izni de verilecek. Önceden izin biriktirmiş olan çalışanlar ise Nisan ayında bu izinlerin parasını alacaklar. Ayrıca belirtilmeli ki, Microsoft'un yeni uygulaması ilk değil. Önceki dönemlerde LinkedIn ve Salesforce, Oracle ve Netflix gibi şirketlerde benzer sınırsız izin uygulamaları yürürlükteydi.

microsoft-sinirsiz-izin-1

Son bir önemli noktayı daha belirtmekte fayda var. Microsoft Türkiye bünyesinde tam zamanlı çalışanlar maalesef sınırsız izin kapsamında değil. Çünkü sınırsız izin uygulaması, ancak ülkenin yasalarına uygunluğu durumunda uygulanabiliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir