Microsoft 46. Yılını, İlk Logosuna Nostaljik Bir Dönüşle Kutladı

İki çocukluk arkadaşı olan Paul Allen ve Bill Gates, 1975 yılında Microsoft’u birlikte kurduklarında herhalde bu kadar büyüyebileceklerine dair bir tahminleri yoktu. Ama teknoloji devi şirket bu sene 46.yılını kutluyor. Kurucu ortak Bill Gates'in her masanın üzerine ve her eve Microsoft yazılımı çalıştıran bir bilgisayar koyma hayali, şimdi bile geçerliliğini koruyor.

https://pazarlamasyon.com/microsoftun-kurulus-hikayesi/

Şirket geçtiğimiz günlerde 46.yaşını kutlamak ve mirasına bir selam vermek için eski logosundan ilham aldı. Microsoft resmi Twitter hesabından paylaştığı tweet ile logosunda nostaljik bir değişikliğe gitti. 

Yenilenen logo, 1970'lerdeki tasarıma atıfta bulunurken günümüzdeki renkleri ile bir uyum içerisinde sergileniyor. Kahverengi bir arka plana ve beş renkli bir gökkuşağından oluşun yeni logo, Microsoft’un geçmiş ile bugününü birleştiriyor.

https://twitter.com/Microsoft/status/1378740289649537025

Microsoft Twitter biyografisine de, "Biz sadece dünyayı değiştirmek isteyen küçük bir girişimiz" yazarak biyografiye eğlenceli bir dokunuş kattı. Şirket ayrıca bit tweet ile kurucu ortak Bill Gates ve Paul Allen'ın bilgisayarları geliştirmek için nasıl ilham aldıklarını anlatan bir metin de paylaştı.

https://twitter.com/Microsoft/status/1379142547570835458

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir