Metaverse'ün ilk banka şubesi açıldı

Decentraland'de açılan ve Onyx Lounge olarak adlandırılan ilk banka şubesi, yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak.

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük bankası olan Amerikan yatırım bankası olan JPMorgan, Blockchain tabanlı metaverse platformu Decentraland’de ilk şubesini açarak metaverse'ün ilk banka şubesi unvanına sahip oldu.

Metaverse'te açtığı şubesini Onyx Lounge olarak adlandıran banka, metaverse'teki bankacılık işlemlerinin ilk adresi haline gelmeyi amaçlıyor. Bu gelişme ile JPMorgan müşterileri Decentraland'de Etherum tabanlı hizmetlerden yararlanabilecekler. Henüz aktif olarak hizmet vermeyen şubenin yakın zamanda işleyişe geçmesi planlanıyor.

metaverse'un-ilk-banka-subesi-jpmorgan-tarafindan-acildi

JPMorgan’ın Kripto ve Meta Veri Deposu Başkanı Christine Moy, “Müşteriler meta veri tabanı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor,” ifadelerini kullandı, “Müşterilerimizin metaverse’teki hayatlarının potansiyelini artırabilmeleri için onlara bu karışıklık içerisinde şu anki gerçekliğimizde ne var ve teknoloji, işgücü, ticari altyapı, mahremiyet/kimlik alanlarında gelecekte bizi ne gibi yenilikler bekliyor konularında yardımcı olmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

metaverse'un-ilk-banka-subesi-jpmorgan-tarafindan-acildi-1

İlerleyen zamanlarda metaverse'de gerçek dünyadaki birçok işletmenin de yer alacağını belirten JPMorgan, yayınladığı raporda “Zamanla sanal emlak piyasası, kredi, ipotek ve kiralama sözleşmeleri dahil olmak üzere fiziksel dünyadaki gibi hizmetler görmeye başlayabilir” dedi. Metaverse'ün gelecekte tüm insanlık için önemli bir yapıtaşı olacağını düşünen JPMorgan, geleneksel finans şirketlerinin yerini tamamıyla blokzinciri üzerinde çalışan (DeFi) ve hiçbir merkezi bir yapı barındırmayan özerk şirketlerin (DAO) alabileceğini belirtti.

Kariyer
Mavi kedi evleriyle patili dostları koruyor

Marka, "Miav" kedi evleriyle de hayvanları korumaya devam ediyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir