Metaverse etkinlik şirketi RLTY, 4 milyon euro yatırım aldığını duyurdu

Metaverse üzerinde gerçekleşen sanal etkinlikler için altyapı inşa eden RLTY, 4 milyon euro yatırım aldığını açıkladı.

Metaverse üzerinde gerçekleşen sanal etkinlikler için altyapı inşa eden RLTY, 4 milyon euro yatırım aldığını duyurdu. Aldığı yatırımla etkinlik araçlarını ve altyapı hizmetini geliştireceğini belirten şirketin yatırım turuna Sorare, The Sandbox, Jellysmack ve Meero'nun kurucuları katılım gösterirken Kima Ventures, Stake Capital, Blue Wire Capital ve Monoceros Venture'da yatırım turunda yer aldı.

Raphael Assouline ve Zack Sabban tarafından kurulan RLTY, konserler, festivaller, sanat fuarları ve sosyal etkinlikler için sanal etkinlik ortamları yaratıyor. Bunun yanında sanal alanlar ve sanal etkinlikler konusunda geniş bir kütüphaneye sahip olan RLTY, NFT'ler ve gelir modelleri için çözümler sunarken aynı zamanda, metaverse'te gerçekleşen sanal etkinliklere dair verilerin analiz edilebilmesi için bir panel de sunuyor. Şirket ayrıca yakın zaman önce The Sandbox ile ortaklık kurarak kullanıcılara kodsuz etkinlik oluşturma imkânı da sunmayı planlıyor.

rlty-yatirim

RLTY kurucu ortağı Zack Sabban yaptığı açıklamada, “Metaverse platformları hem şirketler hem de markalar için sonsuz olanaklar sunuyor. Misyonumuz, bu dünyalara erişim sağlamak ve coğrafi, kültürel veya finansal engellerden arınmış, mümkün olduğunca fazla insan için benzersiz etkinlikler yaratmaktır. RLTY şu anda A'dan Z'ye metaverse etkinlikleri oluşturmak için tek şirket ve metaverse'teki en büyük isimler tarafından desteklenmekten gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Girişim şu ana kadar, Paris NFT Day, NFT Movie Festival, MET AMS, BPIFrance Metaverse Vision gibi bilinen etkinlikleri düzenledi. Günümüzde markaların kampanyalarını duyurmak için sıkça etkinlikler düzenledikleri metaverse'te, markaların istedikleri kaliteyi yakalayabilmeleri için RLTY'nin iyi bir çözüm olduğunu söylemek mümkün. İlerleyen zamanlarda metaverse'e daha fazla sayıda markanın girmesiyle metaverse etkinlik şirketlerine olan ihtiyacın artacağını ve bu doğrultuda daha fazla girişimin ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.

Kariyer
Marketing Meetup ve Adform'dan işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte yaka ipi sponsorluğu yapacak olan marka "Adform" oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir