Meta'dan yeni VR gözlük! Meta Connect tarihi açıklandı

Meta, Connect 2022 etkinliği için tarih açıkladı! Etkinlikte, Meta imzalı yeni VR gözlüğün tanıtılması bekleniyor.

Facebook’un çatı şirketi Meta, bildiğiniz üzere sanal gerçeklik üzerine en çok yatırım yapan şirketlerden. Yakın zaman önce şirket, geleceğe yönelik ve halihazırda üzerinde çalıştıkları VR/AR ve metaverse planlarını anlatacağı Meta Connect 2022 için detayları paylaştı. Geçtiğimiz zamanlarda Meta CEO'su Mark Zuckerberg, bir sonraki sanal gerçeklik başlığının ekim ayında lanse edileceğini duyurmuştu. 11 Ekim'de gerçekleşeceği belli olan “Connect Conference” etkinliğinin detayları paylaşıldı.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mark Zuckerberg (@zuck)'in paylaştığı bir gönderi

Hem yazılım hem de donanım anlamında yeniliklerin duyurulacağı etkinlikte, Meta'nın Project Cambria adlı yeni Quest VR gözlüğünü tanıtması bekleniyor. Bir gün boyunca sürecek etkinlikte, Meta başta olmak üzere birçok endüstri lideri son teknolojilerini, yeniliklerini veya hizmetlerini duyuracak. Horizon üzerine yapılacak güncellemeler de etkinlikte konuşulması beklenen konular arasında.

Yüz hatlarını takip edebilecek!

Meta'nın etkinlikte tanıtması beklenen Yeni VR gözlüğün, gözleri ve yüz hatlarını takip etmek için gelişmiş sensörlere sahip olacağı belirtildi. Gözlük aynı zamanda kullanıcının mimiklerini gerçek zamanlı olarak takip etmek ve bu mimikleri dijital avatara yansıtmak için bazı özel güncellemelere sahip olacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir