Meta'dan yazılı metinleri videoya dönüştüren yapay zekâ

Meta, yazılı cümleleri birbirinden benzersiz videolara dönüştüren yapay zekâsı Make-a-Video'yu tanıttı.

Geçtiğimiz saatlerde, uzun zamandır kullanıma açılması merakla beklenen OpenAI'ın yapay zekâsı DALL-E'nin, açık beta ile ücretsiz olarak herkesin erişimine açıldığını duyurduk. Şimdi ise Meta, yazdığınız metinleri birbirinden ilginç görsellere dönüştüren DALL-E yapay zekâsına benzer bir yapay zekâyla karşımıza çıkıyor. Ancak bu sefer yazdığınız metinler görsele değil videoya dönüşüyor. 

Yazılı metinleri videoya dönüştüren yapay zekâ: Make-a-Video
Facebook'un çatı şirketi Meta, Dall-E ve Midjourney benzeri yapay zekâsını duyurdu. Mark Zuckerberg'ün yakın zaman önce tanıttığı Make-a-Video adı verilen yapay zekâ, yazılı komutlarınızdan benzersiz videolar oluşturmak için makine öğrenme algoritmalarını ve çevrimiçi sanat eserlerinin veri tabanını kullanıyor. Yani bir nevi hayal gücünüzü, yazdığınız kısa cümlelerle videoya dönüştürüyor.

Henüz test aşamasında olan Make-a-Video yapay zekâsı, Meta'nın Twitter üzerinden paylaştığı gönderiye bakıldığında, şimdiden şaşırtıcı sonuçlar veriyor. Paylaşılan videolardan da görüldüğü üzere, görüntü kalitesi ve videoların uzunluğu oldukça sınırlı. Ancak, henüz test aşamasında olduğu belirtilen yapay zekâyı bu nedenlerle yargılamak doğru olmaz. 

Meta, şu anda gelecekte ortaya çıkabilecek birkaç sorunun üstesinden gelmeye çalışıyor. Yapay zekânın müstehcen veya şiddet içeren görüntüleri göstermemesi ve çözünürlüğü artırıp tüm videoları lisanslamak, üstünde çalışılan konulardan birkaçı. Meta, tüm iyileştirmeler tamamlandığında herkesin bu yapay zekayı deneyebileceğini belirtti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir