Meta’dan Twitter’a rakip olacak uygulama

Meta, Twitter'a rakip olması beklenen yeni uygulaması Threads'i kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın çatı şirketi Meta, Twitter’a rakip olması beklenen Threads uygulamasının Perşembe günü kullanıma açılacağını duyurdu.

App Store’da da yerini alan Threads, Instagram ile bağlantılı olarak çalışacak. Uygulama kullanılmaya açılmadan önce sosyal medyaya düşen ekran görüntülerinde ise arayüz olarak Twitter ile benzerlik gösterdiği gözüküyor. Twitter'ın yanı sıra abonelik ücreti konusunda kullanıcıları rahatlatacak olan uygulama, karakter sınırlaması da barındırmıyor.

Uygulama App Store’da yer alan tanıtımında ise “Threads toplulukların bir araya gelerek bugün önem verdikleri konulardan yarının gündemini belirleyecek konulara kadar her şeyi tartıştığı bir yerdir” ifadelerine yer veriyor. Ayrıca uygulama, Meta’nın diğer uygulamalarında olduğu gibi konum, satın alınan ürünler ve internet geçmişi gibi çok sayıda veriye erişecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir