Meta, Avatar'ların çeşitliliğini ve kullanım alanlarını artırıyor

Son günlerde yapılan güncellemeler ile Avatar çeşitliliğini ve kullanım alanlarını artıran Meta, yapılan değişikliklerin ayrıntılarını açıkladı.

Eski adıyla Facebook olan Meta, gün geçtikçe sosyal medya kullanıcılarının sanal gerçeklik algısını geliştirmeye devam ediyor. Sanal dünyadaki yansımalarımız olan Avatar'ların farklı sosyal mecralarla entegre bir şekilde işleyerek yaygınlaşması ise sanal gerçeklik algımızın en basit haliyle gelişmesini sağlıyor.

meta-avatar'larin-cesitliligini-ve-kullanim-alanlarini-artiriyor

Meta, Avatar kullanımını yaygınlaştırmak istemesiyle geçtiğimiz yıllarda büyük atılımlara imza attı. VR'da Avatar kullanım alanlarını artırarak ve Instagram'da Avatar kullanımını mümkün hale getirerek insanların sanal dünyayla bir bütün olabilmelerini amaçlıyor. İnsanların 3D Avatar'larını Facebook, Messenger, Instagram Stories ve DM'lerde kullanıma sunacağını duyuran Meta, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika'daki kullanıcıların bu özelliklere yakın zamanda tam anlamıyla kullanabileceklerini açıkladı. Bu bölgelerde yaşayan insanlar çıkartmalarda ve Facebook profil resimlerinde Avatar'larını kullanabilecekler.

meta-avatar'larin-cesitliligini-ve-kullanim-alanlarini-artiriyor

Şirket, insanların özgün bir şekilde benliklerini sanal ortamda daha iyi yansıtabilmeleri için Avatar'lara çeşitli özellikler eklenerek görünümlerinin iyileştirildiğini duyurdu. Bu çeşitlilikler arasında yeni gözler ve burunlar, sakallar ve saç modelleri, kıyafetler, vücut tipleri ve daha birçok özelliğin var olduğunu belirten Meta, engelliler için yeni yüz şekilleri ve yardımcı cihazlar eklediğini de ifade etti.

meta-avatar'larin-cesitliligini-ve-kullanim-alanlarini-artiriyor

Bunun yanında, Meta'nın NFL ile yaptığı işbirliği sonucunda NFL hayranları tuttukları takımın formalarına 28 Şubat'a kadar ücretsiz bir şekilde erişip Avatar'larına entegre edebilecekler. NFL ile ilgilenmeyenler ise bu işbirliğinin sponsoru olan Super Bowl LVI tişörtlerini Avatar'larına giydirebilecekler.

Oluşturduğunuz Avatar'ı tüm platformlarda kullanabileceğiniz gibi, fakrlı platformlar için farklı Avatar'lar da oluşturabilirsiniz. Eğer daha önce oluşturduğunuz bir Avatar varsa, yapılan bu güncellemeyle birlikte Avatar'ınız kendiliğinden 3 boyutlu bir hale gelecektir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir