Meslek sahibi olmak isteyen gençlere Doritos’tan "Bicesaret" desteği

Gençleri hayallerindeki mesleği gerçekleştirmeleri için teşvik eden Doritos’un #bicesaret kampanyası cesaret ve ilham vermeye devam ediyor. 2019 yılında başlayan ve bu yıl devam eden projeye büyük ilgi gösteren gençler şimdiye kadar kitlesel fonlama platformu Fongogo’ya 600’ün üzerinde proje gönderdi.

Projeler Doritos’un destekleriyle 32 milyon kişiye ulaştı. Kampanya hakkında bilgi vermek için düzenlenen basın toplantısında konuşan PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber, Doritos’un her zaman gençliğin yanında olduğunu ve bundan sonra da gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardım etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Doritos tarafından, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve kitlesel fonlama platformu Fongogoiş birliğiyle gerçekleştirilen yılın en cesur sosyal sorumluluk projesi #bicesaret projesi devam ediyor.Dijitalleşmenin ve toplumsal gelişmenin sonucu ortaya çıkan gamer, dijital tasarımcı, koreograf, youtuber, dijital içerik üreticisi ve baristalık meslekleri hakkında bilgilendirilen ve cesaretlendirilen gençler bu mesleklerle ilgili hayallerini gerçekleştirmek yönünde önemli adımlar attı. 

#bicesaret kampanyası hakkında bilgi vermek için düzenlenen basın toplantısına PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber’in yanı sıra TOG Yönetim Kurulu Başkanı Didem Duru, Fongogo İş Birlikleri ve İş Geliştirme Uzmanı Görkem Tığoğulları ve Tasarımcı Deniz Berdan katıldı. Toplantıda kampanya hakkında ayrıntılı bilgi verildi ve bugüne kadar alınan sonuçlar basın mensuplarıyla paylaşıldı. 

Basın toplantısında konuşan PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber şunları söyledi:

“Doritos her zaman gençliğin yanında olmuş, hayatı dolu dolu yaşamaları ve hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri için gençleri desteklemiş bir markadır. Bu yaklaşımımız, özellikle Doritos #bicesaret kampanyalarında kendini net bir şekilde ortaya koyuyor.”

Toplumda gençlerin yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çeken Dilber sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye İstatistik Kurumu’nun “İstatistiklerle Gençlik 2020” raporuna göre gençler arasında işsizlik oranı yüzde 25,3. Yani her dört gençten biri işsiz. OECD’nin araştırmasına göre pandemide gençlerin en çok ekonomik sorun yaşadığı ülkeler: Şili, Meksika, Slovenya ve Türkiye olarak sıralandı. Bugün gençler paraları olmadığı için hayallerini gerçekleştiremiyor, hayallerindeki meslekleri yapamıyorlar. Gençlerin hayalleri, enerjileri ve potansiyelleri bu ülkenin geleceğidir. Doritos Bicesaret kampanyasını bu yüzden yapıyoruz, çünkü ülkemizde gençlerin mutlu olmasını, hayallerinin peşinden koşmasını istiyoruz.”

TOG Yönetim Kurulu Başkanı Didem Duru ise şöyle konuştu:

“Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak, potansiyelleri fark edilip yetenekleri ve enerjileri doğru yönde desteklenirse gençlerin sosyal ve çevresel fayda yaratma gücü yüksek başarılara imza atabileceklerine dair hiç şüphemiz yok. Doritos iş birliği ile yürüttüğümüz #bicesaret projesi de bu kapsamda bizim için çok değerli. Bu proje kapsamında cesur meslekler canlı yayınlarına katılan Toplum Gönüllüsü gençler, kendi hayallerine giden yolda karşılaşabilecekleri olumlu / olumsuz durumlar hakkında bilgi sahibi olma fırsatı buldular. Ayrıca bilindik mesleklerin dışında nasıl alternatiflere sahip oldukları konusunda da vizyon edindiler.”

Toplantıda söz alan Fongogo İş Birlikleri ve İş Geliştirme Uzmanı Görkem Tığoğulları da, “Fongogo olarak bu projede yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Doritos’un verdiği destek gençlerin hayallerinin gerçekleşmesinin yanı sıra, kitlesel fonlama diye adlandırdığımız alternatif finans sisteminin ülkemizde daha fazla tanınmasına ve yaygınlaşmasına da katkıda bulunacak. Doritos'un ikinci kez verdiği destek ile kitlesel fonlamayı Türkiye'de çok daha ileri bir noktaya taşıyacağız. Doritos tarafından yapılan öncülük diğer markalara örnek olmalı ve onlar da açılan bu yolda ilerlemeli.” dedi. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir