McDonald's'tan yol güvenliği için yaratıcı kampanya

McDonald's, Nord DDB Oslo reklam ajansı ile karayolu güvenliği için bir reklam kampanyası hazırladı.

Yol çizgilerini ikonik patates kızartması görselleştiren McDonald's bu sayede sürücülerin gözlerini yoldan ayırmayacağını amaçlıyor. Bu kampanyayla "Araba sürerken, önünüzde ne olduğuna odaklanın ve başka bir şeye değil. Acıktığınızda, bir yere park edin ve gerçek patates kızartması alın." mesajı veren McDonald's sürücüleri, yol güvenliğine teşvik ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=6mTDIcpHwXQ

McDonald's Norveç Kıdemli Pazarlama Müdürü Mari Husby, "Önde gelen restoran zincirlerinden biri olarak sorumluluklarımızı ciddiye alıyoruz" dedi ve ayrıca, "İnsanlara araba kullanırken durup mola vermelerini ve gözlerini yol işaretlerinden ayırmamaları gerektiğini hatırlatmak bizim iletişim şeklimiz değil ama yine de aynı derecede önemli." açıklamasında bulundu.

McDonald's, kampanyayı müşterilerin görüş alanına yönlendirmek için, Norveç'teki McDonald's ambalajlarında, yol reklam panolarında, Norveç'teki önde gelen motor dergilerinde ve ayrıca dijital mecralarda paylaştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir