McDonald's'tan sürdürülebilirlik kampanyası "Plan for Change"

McDonalds’ın uzun soluklu bir dönemde gerçekleştirmeyi hedeflediği  iş ve sürdürülebilirlik stratejisi Plan for Change adı altında yürüttüğü; sürdürülebilirliğe odaklanan, geri dönüşüm ve israf konularının işlendiği işletme ve çiftçilerin emeğinden sofralara uzanan sürece kadar olumlu bir değişime öncülük etmesini sağlamak için dört farklı alanda iddialı hedefler belirleyen kapsamlı bir iş ve sürdürülebilirlik stratejisi ile karşımıza çıkıyor. McDonalds “Change a little, change a lot” sloganıyla da bu planı tüketicilere sunuyor.

McDonald's'ın yayınladığı reklamda ise, atıkları nasıl tekrar değerlendirildiği anlatılıyor. Yemeklik yağı kamyonlar için biyodizele nasıl dönüştürdüğünü, McCafé bardaklarını nasıl tebrik kartlarına dönüştürdüğünü ve Happy Meal oyuncaklarını çocuk oyun alanlarına nasıl dönüştürdüğünü gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=wrIjvo_xrrk

McDonald's CMO'su Michelle Graham-Clare, konuşmasında "Change a little, change a lot" kampanyası hakkında “İnsanlar ve gezegen için gerçekten önemli olan yerlerde olumlu bir etki yaratma konusunda uzun bir geçmişimiz var. Ama şu anda hırsımızı hızlandırmamız gereken bir zamandayız.

Bu yeni marka platformu, gençlere yönelik fırsatları iyileştirmek, yetiştiricilerin sürdürülebilir tarım uygulamalarını benimsemelerine yardımcı olmak ve ambalajlarımızın yenilenebilir, geri dönüştürülmüş veya sertifikalı kaynaklardan yapılmasını sağlamak için attığımız adımlar hakkında konuşmamızı sağlayacak. 1.400 restoran, 23.000'den fazla İngiliz ve İrlandalı çiftçi ve bizi her gün ziyaret eden dört milyon müşteriyle, Plan for Change'de yaptığımız bu ve diğer değişikliklerin nasıl gerçek bir fark yaratacağını göstermek istiyoruz."açıklamasında bulundu.

McDonald's, Plan for Change kampanyasının bir parçası olarak;

  • 2024 yılına kadar her restorana bir genç işçi getirmek ve 2025 yılına kadar 3.000 çırağı desteklemek de dahil olmak üzere 2030 yılına kadar bir milyon insanın yeni beceriler kazanmasına ve iş kapılarını açmasına yardımcı olmaya söz veriyor.
  • Müşteri ambalajlarının yenilenebilir, geri dönüştürülmüş veya sertifikalı kaynaklardan yapılmasını ve 2024 yılına kadar geri dönüştürülebilir veya gübrelenebilir şekilde tasarlanmasını sağlamak için bir hedef belirleyin ve bu yıl içinde Shropshire'da Birleşik Krallık endüstrisi net sıfır emisyon standardına göre inşa edilmiş ilk restoranını açması bekleniyor.
  • Yeni bir "Sürdürülebilir Sığır Ağı" ile sektör lideri araştırmalara yatırım yapmak da dahil olmak üzere, kaynak, kaliteli, sürdürülebilir içerik sağlamak ve çiftçilerini ve tedarikçilerini desteklemek için daha da ileri gitmeye kararlı.
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir