McDonald's'ın Plastik Pipetleri, eBay'de Binlerce Sterline Satılıyor

  • İngiltere'deki McDonald's müşterilerininin, şirketin kullanmaya başladığı yeni ve çevre dostu pipetleri protesto ettiklerinden ve eski pipetlerin geri dönmesini istediklerinden sizlere söz etmiştik.
  • Bunun sebebi, yeni ve çevre dostu pipetlerin, -özellikle milkshake içerken- içeceklerin tadını değiştirdiği ya da kısa bir süre sonra ana formunu kaybederek içeceklerin içimini zorlaştırdığı yönündeki iddialardı.
  • Tüm bu yaşananların ardından, bu olaya dikkat çekmek isteyen -ya da olayı tiye almak isteyen- bazı kişiler, McDonald's'ın kısa bir süre önce kullandığı plastik pipetleri eBay üzerinden binlerce sterline satışa çıkardılar.
  • İlgili Yazı: McDonald's Hayranları, İngiltere'deki Çevre Dostu Pipetleri Protesto Etti

Geçtiğimiz hafta İngiltere'deki McDonald's müşterilerininin, şirketin kullanmaya başladığı yeni ve çevre dostu pipetleri protesto ettiklerinden ve eski pipetlerin geri dönmesini istediklerinden sizlere söz etmiştik. Bunun sebebi ise yeni ve çevre dostu pipetlerin, -özellikle milkshake içerken- içeceklerin tadını değiştirdiği ya da kısa bir süre sonra ana formunu kaybederek içeceklerin içimini zorlaştırdığı yönündeki iddialardı.

https://pazarlamasyon.com/unlu-kahve-zinciri-starbucks-pipet-kullanimini-yasakliyor/

Yeni pipetlerden şikayet eden müşteriler, McDonald’s’ın çevreyi koruma amacıyla kullanıma sunduğu pipetleri kullanmaması için bir imza kampanyası bile başlatılmıştı. Buna karşılık McDonald’s CEO’su Paul Pomroy ise zaten müşterilerin isteği üzerine sürdürülebilir ve çevre dostu pipet kullanımına geçmiş olduklarını belirtmişti.

Desing Taxi'nin paylaştığı habere göre, tüm bu yaşananların ardından, bu olaya dikkat çekmek isteyen -ya da olayı tiye almak isteyen- bazı kişiler, McDonald's'ın kısa bir süre önce kullandığı plastik pipetleri eBay üzerinden binlerce sterline satışa çıkardılar. Öyle ki, bu ilanlar arasında 1.000 sterlin (1.294 dolar) ve 5.000 sterline (6.471 dolar) satılan plastik pipetler yer alıyor.

https://twitter.com/RukkyAbdullahi/status/1122501915265445888

eBay üzerinde McDonald's'ın eski plastik pipetlerinden satışa çıkaran ve ilanın başlığına "McDonald's Plastik Pipet Süper Ender" yazan kayda değer satıcılardan biri, ilanın açıklama kısmına ise bu pipetlerin yakında bir efsane haline geleceğini ifade eden esprili bir açıklama yazmış. Aynı zamanda bu satıcı, eğer bir pipete binlerce sterlin para vermek istemiyorlarsa, McDonald's'ın plastik pipetleri geri getirmesi için dilekçeyi imzalamaları konusunda insanları teşvik etti.

Tüm bu olanlara karşılık McDonald's İngiltere, yeni ve çevre dostu kağıt pipetlerini tutma konusunda geri adım atmıyor. Belki de ilerleyen dönemde McDonald's, müşterilerin plastik pipetlerle olduğu gibi sorunsuz bir şekilde içeceklerini içmelerine imkan tanıyan çevre dostu pipetler üreterek bütün bu memnuniyetsizliğin önüne geçebilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir