McDonald's'ın Kapsayıcılık Adımlarından Biri: EatQual

McDonald's, geçtiğimiz yıl Dünya Engelliler Günü dolaylarında, Hindistan'da EatQual adlı yeni ambalajını tanıttı. El hareketliliği sınırlı olan müşteriler için geliştirilen yeni paket, fast food devinin kapsayıcılık anlayışı çerçevesinde attığı adımlardan biri.

https://pazarlamasyon.com/mcdonaldstan-saglikli-happy-meal-menusu/

McDonald's, mümkün olan her yerde rampaların kurulması, tuvaletlerin tekerlekli sandalye kullanımına uygun hale getirilmesi ve EatQual'ın piyasaya sürülmesi gibi kapsayıcılığı teşvik eden yöntemler sunuyor.

EatQual, temelde el hareketliliği sınırlı olan müşteriler için hazırlanmış özel ve opsiyonel bir ambalaj; müşterilerin bunun için herhangi bir ek ödeme yapması gerekmiyor. Yeni ambalaj, şimdiden Hindistan'daki birçok restoranda piyasaya sürüldü.

https://www.youtube.com/watch?v=hN6hyvtL-Wc&feature=emb_title

EatQual fikri, markanın yaratıcı ortağı DDB Mudra Hindistan ve Hindistan'ın önde gelen STK'sı Ulusal Engelliler için Eşit Fırsatlar Topluluğu (NASEOH) ile yaptığı kapsamlı bir araştırmadan doğdu. Bulgular, üst el hareket kabiliyeti sınırlı bireylerin standart ambalajda bir hamburgeri ısırırken her iki elini de kullanmalarını gerektirdiği için karşılaştıkları zorlukları gösterdi.

Mumbai merkezli NASEOH'ın yardımıyla, ihtiyacı daha derin bir şekilde anlamak için bu toplulukla ayrıntılı görüşmeler yapıldı ve yaratıcı ortak ajans, ambalajın birkaç prototipini geliştirmeye başladı. Daha sonra bu prototipler denendi ve araştırıldı. Her araştırma, tasarımın bir sonraki haline dahil edilen birçok geri bildirim ve öngörü sağladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir