McDonalds'ın Hedefinde Yine Kahveciler Var

Geçtiğimiz senelerde McD Cafe ismiyle yarattığı marka genişlemesi ile oldukça eğlenceli ve yaratıcı reklam filmlerine imza atan McDonald's, şimdi de İngiltere'de kaliteli kahve için verilen anormal paralara gönderme yapıyor. 

İngiliz Kahve Derneği'ne göre, sabahları en çok içilen içecekten biri olan kahveyi günde yaklaşık 2 milyardan fazla insan tüketiyor.  Kahve denilince de fast-food kategorisinde oldukça popüler olan Starcbuks'a rakip olmak amacıyla McDonald's geçtiğimiz senelerde McD Cafe konseptini tanıtmıştı. Önceleri sadece kahvaltı ile başlayan bu konsept sonradan oldukça genişledi. Ancak her zaman kahve satan bir konsept olan McD Cafe, hiçbir zaman istediği satış rakamlarına ulaşmadı. Çünkü pek çok kişi Mc Donalds'ta kahve satıldığını bile bilmiyordu. Bu nedenle reklamlarında kahve temasına ağırlık veren marka iyi kahve ve uygun fiyata mottosuyla dün İngiltere'de yeni bir reklam filmi yayınladı.

https://pazarlamasyon.com/mcdonalds-mcd-cafe-kampanya-analizi/

'Kerching!' isimli TV reklamı, McCafés'in kalitesini ve 99 peni fiyatını tanıtmak için İngiltere'de 3 Mayıs'tan itibaren yayınlanmaya başladı. Leo Burnett tarafından yaratılan ve Rollo Jackson tarafından yönetilen  30 saniyelik reklam filminde tüketicilerin pahalı kahveler içtikleri çeşitli durumlar gösteriliyor. Fiyatın ucuzluğuna vurgu yapılan reklamda aynı zamanda McDonald's tarafından taze çekilmiş Arabica kahvesi ve organik süt kullanıldığı belirtiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=55e3tViHLc0

Leo Burnett'in yaratıcı direktörü Mark Elwood yaptığı açıklamada, ''McDonald's, Kerching fiyat etiketi olmadan harika bir kahve sunuyor. Basit ve Lezzetli " sözlerine yer verdi. McDonald's Yiyecek ve İçecek Pazarlama Müdürü Thomas O’Neill de reklam filmi ile ilgili olarak "Bu bizim için büyük bir kampanya ve sonunda 99p kahve teklifimizin gerçek gücünü eğlenceli bir ortaya çıkarıyoruz." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir