McDonald's, Vegan Burgeri McPlant'i Test Etmeye Başladı

Bloomberg'e göre, McDonalds'ın Kasım ayında açıkladığı yeni bitki bazlı burgeri, Danimarka ve İsveç'te bir deneme çalışması olarak piyasaya çıktı. McPlant olarak adlandırılan burger, Beyond Meat ile birlikte geliştirilen bezelye ve pirinç proteinlerinden yapılmış bir köfteden oluşuyor.

Ocak ayında başlayan denemeler İsveç'te 15 Mart'a ve Danimarka'da 12 Nisan'a kadar sürecek. McPlant’ın İskandinav başarısı, potansiyel olarak diğer pazarlara açılmadan önce değerlendirilecek ve duruma göre global piyasalara sunulacak.

Beyond Meat ile birlikte geliştirilen vegan köfte her ne kadar sığır etli burgerlerle beraber aynı ızgarada pişirilecek olup, teknik olarak vegan olamayacak olsa da heyecan verici duruyor. Bununla birlikte, McDonald's İsveç yaptığı basın açıklamasında, McPlant'in vejeteryanlara daha uygun olduğunu söyledi.

McDonald's ve Beyond Meat daha önce de "P.L.T." adı altında işbirliği yapmış ve Kanada'da denemeler yapmıştı. Ancak McPlant'in ilk denemelerden sonra da devam edip etmeyeceği belli değil. Çünkü McDonald's, şimdilik Beyond Meat aracılığıyla McPlant köftelerini tedarik edecek olsa da, gelecekteki dağıtımlar için tedarikçilerini belirtmediğini açıkladı.

McPlant, fast food şirketlerinin simüle etlere yöneldiği bir trendin en sonuncusu olarak göze çarpıyor. Öncesinde Burger King, Dunkin Donuts, Starbucks ve KFC gibi pek çok marka  Beyond Meat veya rakibi Impossible Foods ile işbirliğine giderek vejeteryanlara ve veganlara özel ürünler geliştirmek için uğraşıyordu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir