McDonald's, piksellerinden yeniden doğuyor

Yaşadığımız üzere global salgın sebebiyle kafeler, restoranlar kısaca tüm yeme içme yerleri uzun bir süre kapalı kaldı. Bizler de sık sık gittiğimiz bu yerleri çok özledik. Markalar da bunun farkına varmış olacak ki müşterileriyle buluşmalarına özel olarak reklam kampanyaları hazırlamaya başladılar.

McDonald's da bu markalardan biri. Yalnız diğerlerinden farklı olarak McDonald's müşterileriyle olan bu buluşmayı gerçekleştirmeye hazırlanırken farklı bir yol izledi. Mc Donald's Fransa, uzun süredir kapalı olan restoranlarını tekrar açıldığını duyururken riskli bir yol tercih edip hazırladığı görselleri pikselli olarak tasarladı. McDonald's'ın ürünleri arasında yer alan, hamburger ve patates gibi ürünlerin reklam afişinde pikselli bir görüntü görüyoruz. Ayrıca bu afişlerin hiçbir yerinde de McDonald's logosu yer almıyor.

https://twitter.com/TBWA_PARIS/status/1412345043512434690

TBWA\Paris tarafından hazırlanan bu yaratıcı afişlerde ise "Bilin bakalım kim geri döndü?" sorusu yer alıyor. Müşterilerinin sadakatine güvenen McDonald's, müşterilerine ve ürünlerine o kadar güveniyor ki, tam bir görsel sunmadıkları halde müşterilerinin yine de McDonald's'ın geri döndüğünü tahmin edeceklerinden emin.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir