McDonald's, İhtiyaç Sahibi Çocuklara 1 Milyon Öğün Sağlayacak

McDonald's, İngiltere'nin Manchester United takımında oynayan futbolcu Marcus Rashford'un gıda yoksulluğuna karşı yürüttüğü kampanyaya destek olarak ihtiyacı olan çocuklara bir milyon ücretsiz öğün sunacağını açıkladı.

https://pazarlamasyon.com/mcdonaldsin-yaratici-acik-hava-reklami-isirilmis-reklam-panolari/

McDonald's geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, okul tatillerinde İngiltere'deki ailelere bir milyon ücretsiz öğün sunacağını söyledi. Fast food devi, Manchester United'ın forvet oyuncusu Marcus Rashford'un Birleşik Krallık'taki çocuklara yönelik gıda yoksulluğunu sona erdirme kampanyasının bir parçası olarak yiyecek bağışlayacak.

"@FareShareUK ile ihtiyaç sahibi ailelere 1 milyon öğün sağlamak için bir ortaklık kurduğumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz. Finansmanımız, önümüzdeki birkaç hafta içinde öğünlerin en çok ihtiyacı olanlara acil olarak dağıtılmasını sağlayacak."

https://twitter.com/McDonaldsUK/status/1319606167082094593?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1319606167082094593%7Ctwgr%5Eshare_3%2Ccontainerclick_1&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.businessinsider.com%2Fmcdonalds-offering-million-free-meals-to-in-need-uk-families-2020-10

McDonald's, gıda yardım kuruluşu FareShare'e en çok ihtiyaç duyan hanelere yiyecek yardımında bulunmak için finansman sağlayacak ve bu finansman, aynı zamanda lojistik için de kullanılacak. Bu adım, hükümetin Rashford'un okul tatilleri sırasında ücretsiz yemek sunma önerisini oylamasından sonra atıldı. Dönem süresince düşük gelirli ailelerin çocukları ücretsiz okul yemeklerine erişebilecekler.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-mcdonalds-musterilerinin-sikayetlerine-yanit-verdi/

Ülke çapındaki yemek mekanları yardıma ihtiyacı olan çocuklara destek olmak için adımlar atıyor. Rashford, sadece kafeler ve restoranlar değil, balıkçılar, kiliseler ve çiftlikler de dahil olmak üzere yiyecek bağışında bulunmayı teklif eden kuruluşların bir listesini tweetledi. Twitter kullanıcıları, Burger King ve KFC gibi diğer fast food zincirlerine de kampanyaya destek olmak için çağrıda bulundular.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir