McDonalds İçin Yapılmış Birbirinden Yaratıcı 10 Basılı Reklam

İkonik markaların yaratıcı ve başarılı kampanyaları her zaman kuruluşların, profesyonellerin ve reklam meraklılarının ilgisini çekiyor. Biz bu yüzden yaratıcı kampanyalarıyla dikkat çeken McDonalds için hazırlanmış farklı konseptlerdeki basılı reklamları sizler için derledik.

1. McMistakes

McDonals’ın TBWA Belçika ile beraber yarattığı "McMistakes" adlı öğrencileri işe almak için hazırlanan kampanya özgeçmişteki deneyimin ve hatalarının değil, öğrenme isteğinin önemine vurgu yapıyor.

2. Gerçek Milkshake

DDB Finlandiya tarafından hazırlanan kampanya, ''İşte gerçek bir Milkshake!'' diyerek ineği farklı oyunlara dahil ediyor.

3. Mobil Sipariş

McDonalds'ın mobil üzerinden de sipariş verilebildiğini anlattığı basın ilanı çalışması ile telefonlardan yararlanılarak ikonik ürünleri gösteriliyor.

4. EvdeKal

Instagram'da bir tasarımcı tarafından hazırlanan görsel ile pandemi zamanında McDonalds'ın ironik patates kızartmaları bizi evden kalmaya teşvik ediyor.

5. 24 Saat Açık

McDonalds'ın geceleri de açık olduğunu göstermek için hamburger ekmeği yaratılan ay figürü.

6. McCafe

McCafé için hazırlanan hamburger şeklinde bir kahve çekirdeği görseli, sade ve şık.

7. McFlurry

Yaz aylarında hepimizin vazgeçilmezi dondurma ile rekabet etmek için McDonalds amiral gemisi ürünü McFlurry'i ön plana çıkartır ve beraberinde McFlurry'li reklam gelir. TBWA Portekiz tarafından yaratılan kampanyada dondurma yerine McFlurry yemeyi tercih eden kişinin t-shirtündeki dondurmalar üzgün ve korkmuş bir şekilde görülüyor.

8. Taşınma Günü

Kanada'nın Quebec eyaletinde, konut kiralarının çoğu aynı gün sona eriyor. Sonuç olarak, 100.000'den fazla hane, Québeclilerin "Taşınma Günü" olarak adlandırdığı gün eşyalarını toplayarak yeni evlerine taşınıyorlar. Bu eşsiz geleneği kutlamak için, bu sene McDonald's Kanada ve Cossette, eyaletin dört bir yanından gelen konuklara, başka türlü şüphesiz telaşlı bir günde McDelivery'e gelmelerini hatırlatmak için yaratıcı bir kampanyayı hayata geçirdi.

9. Banksy

2018 yılında ünlü sanatçı Banksy, kendi tablosu satıldıktan hemen sonra tablosunu parçalayarak bütün dünyayı şaşırtmıştı. TBWA Malta ise bu heyecan verici etkinliğe markalı eğlenceli referanslar hazırladı.

10. Cadılar Bayramı

McDonalds ironik ürünlerinden yola çıkarak bu sefer de Cadılar Bayramı'nı kutluyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir