McDonalds için hazırlanan içinizi ısıtacak ambalaj tasarımı

Öğrenci ve tasarımcı Regina Lim, sürdürülebilir malzemeler kullanılan, plastik kullanımını azaltan ancak orijinal ambalajın işlevselliğini koruyan; ayrıca, oyuncak sürdürülebilir olan ve çocuklara çevreyi öğretmesi gereken mutlu bir yemek paketi tasarlamasını istenilen bir ödev verilmesinin üzerine McDonald's için bir ambalaj tasarladı.

Bu Happy Meal ambalajı, tüm plastik ambalajları ve plastik oyuncakları çıkararak orijinal Happy Meal'e kıyasla daha sürdürülebilir olmayı hedefliyor. Infografi ve AR öğeleri gibi eğitim öğeleri, ambalajın alt taraflarına basılarak ambalajları eğitici ve etkileşimli hale getiriyor. Bu ambalajda çocuklar, Happy Meal oyuncakları ve paket içeriğindeki çıkan hayvan figürlerini paket ile etkileşimli şekilde kullanılabiliyor.  Büyülü ormandaki bitki ve çiçeklerin illüstrasyonlarını ve kompozisyonlarını oluşturmak için eğlenceli, parlak ve canlı renkler kullanılıyor. Çocukların doğadaki, ormanlardaki, ağaçlardaki ve bitkilerdeki güzelliği ve benzersizliği görmelerine yardımcı oluyor.

https://www.instagram.com/p/CV0G8nrvwTK/

Ayrıca bu ambalajın hiçbir kısmı boşa gitmiyor çünkü tüketildikten sonra çöpe dönüşen tek kullanımlık ambalajları ortadan kaldırmış oluyor. Şu anki Happy Meal kutusunda içecek ve oyuncak için yeterli alan yok, bu nedenle sipariş başına daha fazla kağıt poşet ve ambalaj tüketiliyor. Orijinal ambalajı da tek kullanımlık olup, tüketildikten sonra çöpe dönüşen hiçbir amaca hizmet etmemektedir. Bu ambalaj aynı zamanda burgerleri, kızartmaları, içeceklerı, oyuncakları ve diğer ögeleri tek bir kutuda sığacak şekilde daha büyük ve daha kompakt olduğundan daha fazla ambalaj malzemesinin boşa harcanmasını önlüyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir