McDonald’s Happy Meal Menülerinin Yeni Oyuncağı: Adım Sayar!

McDonald’s obeziteyi fast food yaşam tarzından ayırmak için yeni hamleler deniyor.  McDonald’s Kanada’da bulunan hızlı servis restoranlarında çocuk menüsü olarak bilinen Happy Meal’de oyuncak olarak adım sayar bilek bandı dağıtmaya başlayacak.

Hem Kanada hem de özellikle obezitenin yoğun bir şekilde hayatı etkilediği Birleşik Devletler’de tüm  hızlı servis restoranlarda dört haftalık boyunca geçerli olacak. Step It ismini verdiği adım sayar birçok yönden ilk olma özelliğini taşıyor. Daha öncelerde birçok sinema filmi, oyun ya da oyuncak firmaları ile anlaşarak Happy Meal oyuncağını belirleyen McDonald’s  bu sefer kendi oyuncağını kendisi yapma yolunu seçmiş. hqdefault The Step It aslında genelde yetişkinlerin kullandığı popüler bir adım sayar bandı olan FitBit’ten esinlenilerek geliştirilmiş. Marka ve ajansı Creata çocukların ilgisini çekmek için eğlenceli renkler kullanmış. Altı farklı renkte oluşturulan adım sayar cihazlarda çocukların kullanımını kolaylaştırmak için sadece üç farklı tuş bulunuyor ve altı farklı aktivitede çocuğun hızı ve attığı adımlar hesaplanabiliyor. 331135_2_800 Markaya göre Step It aslında McDonald’s ın çocuklara hem fiziksel hem de zihinsel dünyasını geliştirecek oyuncaklar hediye etmek isteyen Happy Meal felsefesi ile oldukça uyumlu bir ürün. Ayrıca Step It marka tarafından hem Olimpiyat hem de yaz tatilinin bir arada olduğu şu günlerde çocukların dışarı çıkmasını desteklemek için ideal bir ürün olarak görülüyor. https://www.youtube.com/watch?v=iL6aI_5v59Y McDonald’s çocuklara Step-It ‘in nasıl kullanılacağını öğretmek adına Step It’in restoranlarda yer aldığı dört hafta boyunca yayınlanacak eğlenceli bir video serisine başlamış bile. https://www.youtube.com/watch?v=oxuSdSuP7TU Dünyanın en büyük fast-food zincirinin kendisi yönünde var olan negatif algıyı değiştirmek ve daha sağlıklı bir opsiyon olarak görünme çabasının ilk örneği Step-It değil tabii ki. Marka kendi restoranlarında müşterilerine salata, düşük kalorili yoğurt, elma dilimleri gibi seçeneklerde sunuyor.
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir