McDonald's, Beyaz Saray ile İşbirliği Yaparak Aşı Bilgilerini İçeren Kahve Bardakları Tasarladı

Bilindiği üzere dışardan aldığımız kahve bardaklarının üzerinde genelde marka adı ve kahveye ait bilgiler yazar. McDonald's ise kahve bardaklarında sadece kahveye ait bilgilere değil koronavirüs hakkında temel aşı bilgilerine de yer veriliyor.

Fast-food zinciri, ABD Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan "We Can Do This" sloganını öne çıkarmak için 50 milyon sıcak McCafé bardağını ve McDelivery etiketlerini elden geçirerek aşılara olan güveni artırmak için Başkan Joe Biden yönetimiyle işbirliği gerçekleştirdi. Aynı zamanda bu tasarım, müşterileri aşı randevusu hakkında ayrıntılar içeren vaccines.gov web sitesine yönlendiriyor. CNN Business'a göre tasarımlar, birkaç hafta içinde kullanıma başlanacak. Bunun yanı sıra McDonald's, Times Meydanı reklam panosunda aşı hakkında bilgiler de paylaşacak.

https://twitter.com/McDonaldsCorp/status/1392102159244840963

Sağlık ve İnsan Hizmetleri sekreteri Xavier Becerra konuyla alakalı olarak, "İnsanlar artık bir fincan kahve içtiklerinde veya yemek sipariş ettiklerinde aşılar hakkında güvenilir bilgi alabilecekler. Bu çaba, daha fazla insanın sağlıkları hakkında bilinçli kararlar almasına ve kendilerini ve topluluklarını korumak için atabilecekleri adımları öğrenmesine yardımcı olacak." dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir