McDonald's, yedi yıl süren çalışmaları sonrasında "Big Mac" hamburgerinin tarifini değiştirdi!

McDonald's, en ünlü hamburgeri Big Mac'in tarifini değiştirdi. Şirket, bu değişiklik için 2016'dan beri çalıştıklarını söyledi.

McDonald's, yakın zaman önce, en ünlü hamburgeri Big Mac'in tarifini değiştirdiğini açıkladı. Üstelik bu değişiklik için, yaklaşık yedi yıl boyunca çalışıldığını belirtti. Gelin, detaylara yakından bakalım.

McDonald's hamburgerleri yenileniyor

McDonald's yakın zamanda, hamburgerleri üzerinde 50'den fazla değişiklik yaptı. Bu değişiklikler arasında en ilgi çekenlerinden birisi ise, Big Mac oldu. 

bigmac-1

McDonald's, 2016 yılından itibaren Big Mac'i iyileştirmek için çalıştığını duyurdu. Yapılan değişikliklere göz attığımızda, kullanılan köftelerin boyutlarının daha küçük hale getirilmiş olması dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra, Big Mac sosunda belirli değişiklikler yapıldığı ve marul, peynir ve turşuların daha taze hale getirildiği belirtiliyor.

Diğer önemli değişiklikler arasında, hamburgerin daha doğal bir görünüme sahip olması için ekmeğindeki susamların artırılması ve ekmeğin daha yağlı hale getirilmesi yer alıyor.

Yeni Big Mac beğenildi mi? 

McDonald's'ın hamburgerlerinde gerçekleştirdiği değişikliklerin bir nedeni, hamburgerlerinin giderek daha az tercih edilmesi olduğu düşünülüyor. Bu konuda Technomic adlı bir araştırma firması, 49 bin kişinin katıldığı bir anket düzenledi ve katılımcılara McDonald's hamburgerlerini ne kadar tercih ettiklerini sordu. Yapılan ankette, katılımcıların sadece yüzde 28'inin McDonald's hamburgerlerini tercih ettiği ortaya çıktı.

Bir TikTok kullanıcısı, popüler yemek eleştirmeni Keith Lee'yi taklit etiği bir video paylaştı. Videoda McDonald's'ın hamburgerlerinin üzerine ketçap sıkılmış mısır gevreklerinden farksız olduğunu söyleyip tarifi yenilenmiş hamburgerden bir ısırık alıp arabanın camından fırlattı.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir