McDonald's, yaya geçitlerini dev patates kızartmalarına dönüştürdü

McDonald's, Malezya'nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Kuala Lumpur'un en işlek caddelerinden birindeki yaya geçitlerini dev patates kızartmalarına dönüştürdü.

McDonald's, Malezya'daki yerel halkın ve turistlerin en çok ziyaret ettikleri şehir olan Kuala Lumpur'un “Altın Üçgen” olarak da bilinen kavşağındaki yaya geçitlerini dev patates kızartmalarına dönüştürerek ziyaretçileri doğrudan Malezya'nın ilk McDonald's restoranına yönlendiriyor.

İlk açıldığında, Tokyo'nun Shibuya Geçidi'nden esinlenilen yaya geçidi, Kuala Lumpur hükümetinin izni sonucu, McDonald's tarafından Malezya'ya özgü hale getirildi. Turistleri başkente çekmek için bir dönüm noktası olarak görülen bu yaya geçidinin açılışına Malezya hükümetinin üst düzey yöneticileri ve bazı bakanlar katıldı.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

McDonald’s (@mcdonaldsmalaysia)'in paylaştığı bir gönderi

"McDonald's Fries Crosswalk" olarak bilinen, McDonald's'ın ünlü tasarımı, şimdiden Malezya'nın özgün bir simgesi haline gelmiş durumda. Öyle ki, geçtiğimiz ay McDonald's'ın sosal medya hesabından duyurduğu üzere, “Dünyaca ünlü McDonald's Fries, şimdi bir Kuala Lumpur simgesi! Malezya'daki ilk mağazamıza doğru uzanan bu girişim, hükümetin Kuala Lumpur'u geliştirmeye yönelik hareketinin bir parçası. Bu geçidin Kuala Lumpur şehir manzarasının ikonik bir parçası haline gelmesini umuyoruz."

mcdonalds-yaya-gecitlerini-dev-patates-kizartmalarina-donusturdu

Bu çalışmanın arkasındaki ünlü reklam ajansı Leo Burnett Malaysia'nın açıklamasına göre tüm süreç, fikir aşamasından hükümet onaylarına ve piyasaya sürülmesine kadar, yedi ay sürdü. Yaya geçidinin tanıtımı ise, McDonald's Malezya'nın 40. yıldönümüne ve ülkenin Nisan ayında karantinadan çıkma dönemine denk geldi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir