McDonald's Türkiye, Katarlılara satıldı

Tuncay Özilhan’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Anadolu Grubu'na bağlı olarak faaliyet yürüten McDonald's Türkiye, Katarlı iş insanı Saleh Al Mana'ya satıldı.

Dünyanın en büyük fast-food restoran zinciri olan McDonald's, günümüzde 119'dan fazla ülkede 34.000'den fazla restoranla hizmet vermekte. Ülkemizde ise 1986 yılında İstanbul Taksim'de ilk restoranın açılmasıyla faaliyetlerine başladı. 2005 yılında Anadolu Grubu'nun McDonald’s’ın Türkiye lisansörlüğünü almasından bu yana  Anadolu Grubu çatısı altında faaliyetlerine devam eden McDonald's Türkiye, dün itibarıyla el değiştirdi. 

McDonald's-Turkiye-katarli-is-insanina-satildi-1

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) tarafından yapılan açıklamayla şirketin satıldığı kesinleşti. Yapılan açıklamaya göre restoran zinciri, Katarlı iş insanı Saleh Al Mana'nın, Avusturya merkezli Boheme Investment şirketine geçti. Tuncay Özilhan’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Anadolu grubu tarafından, 54.5 milyon dolar karşılığında devredilen şirketin satış işlemlerinin tamamlanmasının ve Boheme Investment’a devredilmesinin 2022 yılının ilk yarısında gerçekleşeceği bildirildi.

McDonald's-Turkiye-katarli-is-insanina-satildi

Gerçekleştirilen satış ardından, Anadolu Holding AŞ tarafından KAP'a yapılan açıklamada; "Şirketimizin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan ve Türkiye'deki McDonald's restoranlarının franchise işletmeciliğini yapan Anadolu Restoran sermayesinin yüzde 100'ünü temsil eden payların Boheme Investment GmbH şirketine veya Türkiye'deki herhangi bir iştirakine satılmasına yönelik olarak Şirketimiz ile Boheme Investment GmbH arasında 11 Mayıs 2022 tarihinde bağlayıcı pay devir sözleşmesi imzalanmıştır" denildi. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir