McDonald's'tan masaya dönüşen ambalaj tasarımı

McDonald's, paket siparişlerin rahat tüketilebilmesi adına masaya dönüşen ambalaj kutuları tasarladı.

Geçtğimi aylarda gerçekleşen Milano Tasarım Haftası'nda sürpriz bir marka, dünyanın dört bir yanından gelen tasarımcılarla özgünlük yarışına girdi. Moda markalarını görmeye alışık olduğumuz etkinliğe ise McDonald's damga vurdu. Müşterilerinin paket siparişleri için katlanır masaya dönüşebilen yeni bir ambalaj tasarlayan fast food devi, konuklardan tam not aldı.

Bu yıl en az 400 bin ziyaretçinin katılım gösterdiği söylenen etkinlikte oluşan kalabalık nedeniyle tüm müşterilerini restoranlarında ağırlayamayan McDonald's, Leo Burnett ile işbirliği yaparak konuklara sıra dışı ve iyi düşünülmüş bir alternatif sundu.

Fast food devi, uygulama üzerinden sipariş veren tüm ilk müşterilere sınırlı sayıda "TableBag" sunarak diledikleri yerde sorunsuz bir şekilde yemek yemelerini sağladı.

TableBag adındaki bu tasarım aslında bir sipariş paketi. Paket açıldığında ise siparişi kolayca tüketebilmek için bir masa ortaya çıkıyor. Sınırlı sayıda sunulan bu yenilikçi ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir ambalajın amacı, paket siparişi veren müşterilerin ekipman eksiği olan kentsel alanlarda rahatça McDonald's ürünlerini tüketmelerini sağlamak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir