McDonald's'tan çöpünü getirene altın

McDonald's Hollanda çevreyi temiz tutanları altın ile ödüllendiriyor.

Ambalaj atıklartının çevre kirliliğine yol açmasıyla birlikte McDonald's Hollanda'da bu konuyla mücadele etmek için yeni bir yöntem geliştirdi.

TBWA\Neboko tarafından oluşturulan kampanyada fast-food zinciri, 14 ayar altın ve altın kaplama mücevherlerden oluşan sınırlı sayıda bir koleksiyon tanıttı. Bu parçaları giyme şansına sahip olacak kişi ise ambalaj atıklarını özel çöp kutularına atan kişiler arasından seçilerek belirlenecek. 

TBWA\Neboko Kreatif Direktörü Darre van Dijk yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sokaklarda bulduğunuz değersiz görünen eşyaları değerli mücevherlere dönüştürmek artık mümkün. Özellikle insanları atıklarını bir çöp kutusuna atmaya teşvik ettiğinizde ve sınırlı bir McDonald's mücevher koleksiyonu olarak geri kazanma şansına sahip olduğunuzda."

Kampanya, 12 Eylül'e kadar devam edecek. Yarışmaya katılmak için müşterilerin, restoranlarda çöplerini özel bir çöp kutusuna atmaları gerekiyor. Kazananlara ise daha sonra restoran personelleri karar verecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir